ГЛУЗД

Команда “Вокс Україна” порахувала, скільки окупанти втратили з накопичених на кордоні ресурсів. Станом на 21 березня росіяни вже втратили:

  • 52,9 % БТРів та БМП;
  • 50,4 % гелікоптерів;
  • 41,5 % танків;
  • 29,4 % літаків;
  • 10,7 % особового складу.

Оперативна інформація щодо реагування підрозділів ДСНС на небезпечні події 

  • За добу підрозділи ДСНС здійснили 1 тис. 208 виїздів, зокрема 296 для ліквідації наслідків обстрілів, які здійснили російські війська. Врятовано 27 осіб.
  • Піротехніки ДСНС здійснили 120 залучень, знешкодили 636 ВНП та 10,5 кг вибухової речовини, обстежили територію площею 121,46 га.
  • На державному кордоні у Волинській, Закарпатській, Львівській та Чернівецькій областях ДСНС у співпраці із Червоним Хрестом України та органами місцевої влади розгорнули 87 наметів для обігріву та прийому громадян, де впродовж доби надали допомогу близько 3 тис. 200 особам.
  • Знеструмлено 1 тис. 308 населених пунктів, частково без електроенергії залишилося 36. ДСНС для забезпечення аварійного електроживлення об’єктів соціальної галузі залучила 10 генераторів, з них 5 для забезпечення електроенергією лікарень.
  • Евакуйовано понад 783 тис. осіб.

Міністр оборони Олексій Резніков зробив заяву про боротьбу з російськими окупантами:

– Ворог уже не мріє захопити Київ, захлинувся на Чернігівщині та Сумщині, отримує болючих ударів біля Харкова, на Миколаївщині, Херсонщині та Луганщині.

– Величезна роль у тому, що плани ворога зруйновано, а наша оборона стає активнішою, героїчних захисників Маріуполя. Завдяки їхній самовідданості і надлюдській мужності врятовано десятки тисяч життів по всій України.

-Мешканці Херсону, Енергодару та інших міст, які без зброї протестують проти російських окупантів, демонструють, що воля українського народу незламна. І ворогу краще забратися геть.

– За останні дні команда Міноборони доставила та передала ЗСУ 51 тисячу бронежилетів 4 класу захисту за стандартами НАТО.

 Держатомрегулювання України інформує про ситуацію в Чорнобильській зоні відчуження 

Якщо ситуація не зміниться, то радіаційний стан у зоні відчуження та за її межами, не тільки в Україні, а й в інших державах, може суттєво погіршитися з таких причин:

1) На цей час автоматизована система контролю радіаційного стану в зоні відчуження не працює. Немає даних про теперішній стан радіаційного забруднення навколишнього середовища в зоні відчуження, що унеможливлює адекватне реагування на загрози погіршення радіаційної ситуації.

2) Пожежні служби, які займаються гасінням лісових пожеж у зоні відчуження, не мають змоги виконувати свої функції.

3) Лісові пожежі в холодний період року є нетиповим явищем для зони відчуження. Існує велика ймовірність того, що у весняно-літній період інтенсивності лісових пожеж у Зоні відчуження можуть досягнути максимально можливих меж, що призведе (за відсутності будь-яких протипожежних заходів) до практичного повного вигорання радіоактивно забруднених лісів у Зоні відчуження і, відповідно, до значного погіршення радіаційного стану в Україні та у всій Європі.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував державну програму допомоги українцям, які постраждали від війни:

-Держава виплатить кожному переселенцю 2000 гривень — через “Дію”, на банківську картку, без зайвих паперів.

– На кожну дитину, яка вимушено переїхала з рідного дому, виплатять 3000 гривень.

– Уряд почав програму працевлаштування: роботодавці отримають 6500 гривень за кожного влаштованого переселенця.

– Повна дерегуляція бізнесу, спрощення податкової системи, доступні кредити.

– Сім’ї, які приймають переселенців, отримають по 450 гривень на комунальні за кожну людину.

Із зони бойових дій за тиждень уже перевезли 40 підприємств за програмою релокації, ще 299 готуються, повідомили в Мінекономіки. 

– 18 підприємств уже відновили роботу на новому місці.  

– Мінекономіки отримало 898 заявок від бізнесів, 86 % з них уже опрацювали.

– Перевезення виконують “Укрзалізниця” та “Укрпошта”. Останню Кабмін зобов’язав безоплатно перевозити майно українських компаній.

– Збір заявок на релокацію триває, деталі тут.

Журналістка: Каміла Чернєцова

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:
🔸телеграмі 
🔸 вайбері
🔸 вацапі
🔸 фейсбуці
🔸 інстаграмі
🔸 твіттері

Наші партнери