ГЛУЗД

“Над системою” — громадська організація, яка займається благодійністю,  розвитком спорту та культури.

Існує вона від серпня 2019-го і за цей час встигла створити чимало проєктів та посприяти багатьом, першим із яких був забіг “Коломийська десятка”. Тоді вони були помічниками та партнерами. 

“Ідея створити організацію “Над системою” зародилася в Карпатах. Наша мета  — залучити молодь до здорового способу життя, зробити місто екологічно чистим і прищепити людям культуру сортування сміття”, —  розповідає засновник Павло Григорук.

“Є різні підрозділи, кожен із яких має свій напрям діяльності: екологія, здоровий спосіб життя, йога та допомога дітям сиротам”, — каже Павло.

Люди, які працюють у підрозділі екології, прибирають забруднені території від сміття (вони організували флешмоб для прибирання Воскресінецької гори), пояснюють усі тонкощі сортування та перероблення сміття, займаються озелененням міста й розповідають, як це впливає на природу та довкілля.

Підрозділ здорового способу життя має у своїх лавах фітнес-тренерів, які можуть скласти графік правильного харчування і проконсультувати. Також вони організовують різні спортивні заходи в Коломиї та підтримують тих, хто хотів би зробити це самотужки.

Учасники підрозділу йоги допомагають зрозуміти особливості медитації, внутрішньої енергії та чакри, розкривають плюси і мінуси йоги загалом.

Люди, які працюють у підрозділі допомоги дітям-сиротам та дітям із малозабезпечених сімей, організовують для них різні благодійні заходи, допомагають, якщо є змога, матеріально та психологічно.

Сьогодні організація налічує понад 30 осіб.

Щоб стати її учасником, потрібно прийти на співбесіду, мати спільні з командою погляди, бути готовим дотримуватись правил статуту та робити мінімальні членські внески, адже організація живе за кошт меценатів, засновників й учасників. 

Команда “Над системою” не залишила без уваги й культуру. У майбутньому хочуть збирати, зберігати та поширювати автентичні українські вишиванки, предмети побуту і культури, етнічну музику, а ще підтримувати всіх охочих розвивати мистецтво.

Наразі “Над системою” не співпрацює з іншими організаціями, але планує це робити. 

Також хочуть масштабуватися з обласного рівня на всеукраїнський, залучати якомога більше молоді до здорового способу життя та культури і підтримувати цікаві та потрібні для суспільства проєкти.

Журналістка: Влада Данилів

Фото: Архів ГО “Над системою”

Отримувати сповіщення з новими матеріалами можна в нашому Telegram-каналі. Підписуйтеся і будьте в темі)

Наші партнери