ГЛУЗД

Якщо тобі набридло слухати музику під час прибирання чи пробіжки й ти хочеш у цей час зайняти свої мізки чимось пізнавальним — нова добірка від Глузду буде для тебе корисною.

Ми обрали 10 подкастів про політику, технології, мистецтво, емоційний стан,  стереотипи в суспільстві та зміни під час карантину.

Довідка: Подкаст — це серія аудіовипусків на одну тему. Вони можуть бути розважальні, наукові або ж новинного формату. Це зручний спосіб поліпшити знання з різних галузей і дізнатися головні новини країни та світу. Зберігай аудіо на телефон і слухай його будь-коли й будь-де.

“Голоси наших міст”

“Голоси наших міст” — під таким слоганом та із хештегом #безстереотипів 8 червня вийшов новий сезон із 5 подкастів на Urban Space Radio. Автори з різних куточків України говорять на важливі теми й спростовують стереотипи. А тепер докладніше:

1. “Гриців ковчег”

Про українську літературу, музику, кіно, фестивалі, театр. 

Автор — поет, музикант, співзасновник музичних проєктів DRUMТИАТР, Landschaft і сольного проєкту BRAT Грицько Семенчук.

Слухай онлайн на urbanspaceradio.com щопонеділка о 19:00.

2. “Мохом проросло”

Про радянський фольк, вусатий фанк, рок 70-90-х і сучасний шансон. Автор — музичний продюсер “Перкалаба”, журналіст Олег Гнатів.

Слухай онлайн на urbanspaceradio.com щосереди о 19:00.

3. “Саша, Владік і Марго”

Про стереотипи щодо музичних стилів і світових хітів. Автори — фолк та кантрі-музикант Саша Буль, поет, артдиректор, копірайтер, культурний менеджер Влад Волочай та кінокомпозиторка, саунд-дизайнерка, саунд-продюсерка та виконавиця Марго Кулічова.

Слухай онлайн на urbanspaceradio.com щонеділі о 20:00.

4. “Союзниці”

Про жіночу солідарність від жінок, які руйнують стереотипи у своїх професіях. Авторка Ляна Мицько — організаторка івентів, фестивалів, культурна менеджерка. У свою авторську програму Ляна запрошує щотижня двох гостей. Вони розповідають історії про упередження на своїй роботі.

Слухай онлайн на urbanspaceradio.com щочетверга о 19:00.

 5. “Стереоранчо”

Кантрі- й фолк-музикант Сашко Буль та кореспондент ВВС Україна Рома Лебедь відловлюють та приборкують найживучіші стереотипи українців щодо вищої освіти, “міської” й “сільської” ідентичності, автомобільного руху, родинних стосунків.

Слухай онлайн на urbanspaceradio.com щовівторка об 11:00.
Також випуски  цих подкастів доступні на: Apple Podcasts, Mixcloud, Google Podcasts.

“Сексуальний подкаст”

На початку червня The Village Ukraine запустив серію розмов про сексуальність та секс. Ведучі Марк Лівін та Ольга Хайдукова розповідають, що таке задоволення, як впливає заборона й дозвіл, що таке норма, чому з’являються труднощі в сексі, які міфи на цю тему побутують і як вони впливають на людину, ну, і не тільки про це.

Випуски виходять щосереди.


Слухай тут:  Apple Podcasts, Soundcloud, Google Podcasts, Spotify

“Простими словами”

Ще один подкаст від The Village Ukraine про психологію людини. Автори Марк Лівін та Ілля Полудьонний простими словами розповідають про щастя, злість, заздрість, ненависть, закоханість та інші емоційні стани. З’ясовують, яким буває сором і як із ним справлятися, для чого людям почуття провини і як воно відрізняється від сорому та що робити зі злістю.

Доступно 20 випусків.


Слухай тут: Apple Podcasts, Soundcloud, Spotify, Mixcloud, Google Podcasts.

“Україна після карантину”

Різні автори говоритимуть про зміни в українській економіці, культурі, медицині під час карантину. Проєкт запустила “Українська правда” спільно із Центром журналістики Київської школи економіки, Hromadske.ua та аналітичною платформою VoxUkraine.

Подкаст виходить від 20 травня раз на два тижні. Усього запланували 13 випусків до кінця жовтня.


Слухай тут: Apple Podcasts, Google Podcasts, Soundcloud, Anchor, Overcast, Spotify

“Доступ”

Другий сезон подкасту про технології стартував 28 червня. Фахівець з управління проєктів Павло Бондаренко розповідає, як технології впливають на суспільство.

Цей подкаст є частиною незалежної спільноти українських подкастів “Радіо Поділ”.

Слухай тут: Apple Podcasts, Google Podcasts.

“Підкаст”

Подкаст про політику та життя в Україні від Олексія Кушніра та Олега Ідолова. Ведучі обговорюють актуальні новини, політичні та соціальні теми.

Слухай тут: Soundcloud, Telegram, Google Podcasts, Apple Podcasts, Spotify.

Журналістка: Таня Куліковська

Дизайнерка основного постера: Яна Букреєва

Ілюстрації: архів подкастів

Щоб залишатися на зв’язку із здоровим Глуzом — підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери