ГЛУЗД

4 лютого — Всесвітній день боротьби проти раку. За даними МОЗ, онкологічні захворювання посідають друге місце в переліку причин смертності в Україні. У січні 2021 року на обліку в медзакладах перебувало близько мільйона пацієнтів з онкозахворюваннями. Щороку рак стає причиною смерті до 80 000 українців.

Людям, у яких виявили онкозахворювання, дуже важлива психологічна підтримка від близьких і тих, які пройшли чи проходять лікування від раку. Ми підготували добірку спільнот та організацій, які надають психологічну та інформаційну допомогу, а також розповідаємо про безкоштовну медичну допомогу від держави. 

Спільноти підтримки

Засновники цих спільнот — люди, які побороли онко чи борються з ним і не зі слів знають про труднощі тих, хто зіткнувся із цим діагнозом.

Афіна. Жінки проти раку — група у фейсбуці, у якій жінки з онкозахворюваннями підтримують одна одну. Тут надають інформаційну, психологічну, юридичну підтримку та навчають відстоювати своє право на безкоштовні ліки. 

Бути поруч — це всеукраїнська соціально-освітня кампанія для підтримки людей, які мають рак, та їхніх близьких. Проєкт ініціювала та підтримує компанія “Нутриція” — провідний експерт у галузі спеціалізованого харчування у Європі. Мета — зменшити емоційне навантаження на пацієнтів та їхнє оточення, а також надати інформаційно-психологічну підтримку і фахову інформацію про спеціалізоване харчування.

MИ.onkoklub — проєкт допомагає зрозуміти, що діагноз — це не вирок і тим більше не привід ховатися від соціуму. Люди в спільноті діляться своїм досвідом, відвідують хворих, збирають кошти, беруть участь у благодійних проєктах.

ЖИТИ ЗАРАЗ — львівська онкоспільнота, яку створено для взаємопідтримки та взаємодопомоги людям, які потрапили в складну життєву ситуацію. Спілкування рівний з рівним. Тут діляться знаннями, емоціями, обмінюються досвідом та обговорюють усе, що важливо.

Разом проти раку — організація об’єднує жінок, прооперованих через рак молочних залоз. Тут допомагають зайняти активну позицію в боротьбі із захворюванням, ефективно співпрацювати з лікарями, надають психосоціальну та інформаційну підтримку.

Кол-центр #ВАРТОЖИТИ — це лінія фахової психологічної підтримки для людей з онкозахворюваннями та їхніх близьких. Отримати допомогу можна за номером: 5522 — для  абонентів lifecell та Vodafone (безкоштовно),  +38 (093) 170 72 19 — для абонентів Kyivstar (вартість —  відповідно до тарифного плану).

Безкоштовна медична допомога

“Ліки для онкохворих — Підпишись на життя” — цей сайт  створено, щоб зробити ліки для людей, які хворіють на рак, доступнішими. Тут зібрали інформацію про ліки, які закуповують за кошт держави, і допоможуть отримати їх безкоштовно. 

“Лікуйся” — це чат-бот, який зорієнтує в безкоштовних медичних послугах усіх, хто зіткнувся з діагнозом “Рак молочної залози”.

Журналістка: Юлія Варчук
Дизайн: Ірина Блаженко

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у телеграмі чи вайбері.

Наші партнери