ГЛУЗД

У krisenchat Ukrainian психологи пропонують цілодобову психосоціальну підтримку через чат — безкоштовно та конфіденційно.

“… щоб зберегти конфіденційність”

Платформу психосоціальної підтримки krisenchat заснували в Німеччині 2020 року, коли почав поширюватися коронавірус. 

Версію krisenchat Ukrainian засновники створили 1 березня 2022 року, після широкомасштабного вторгнення російських загарбників. Досвід, який спеціалісти здобули на німецькій платформі, зумовив психосоціальну підтримку на високому рівні. 

Меценатами платформи krisenchat Ukrainian є німецькі організації. 

Обов’язковою умовою волонтерства у krisenchat Ukrainian є наявність психологічної освіти. Декілька змін кожен волонтер працює з ментором задля підготовки до роботи.

Серед тем, з якими найбільше працюють на платформі, — порушення харчової поведінки, тривожні розлади, суїцидальні думки, а війна є фоном у будь-якому чаті. 

Психологиня і ком’юніті-менеджерка Софія Маркіна від травня працює на платформі krisenchat Ukrainian. Вона розповідає: “Волонтери не бачать жодних архівів, а тільки ті чати, з якими працюють. Це зроблено, щоб зберегти конфіденційність”.

“Нам пише багато підлітків, мам, які переїхали з дітьми і їм самотньо або страшно. Наймолодшому клієнтові — 12 років, а найстаршому — 64”, — каже комʼюніті-менеджерка.

Потрібно і можливо

“В українських і німецьких чатах обговорюємо й теми, після яких рекомендуємо звернутися по психотерапевтичну довготривалу допомогу. Це також наша мета — дати знати людині, що це потрібно і можливо”, — промовляє Софія Маркіна.

Зокрема, у команді платформи є людина, яка вичитує чати і дає фідбек консультантам. 

Раз на місяць для менторів і консультантів проводять лекції. Українські студенти мають змогу пройти практику саме на платформі krisenchat Ukrainian.

“Ми не пропонуємо довготривалої психотерапевтичної допомоги, оскільки це неможливо в такому форматі. Але є  люди, які не можуть кудись піти й розповісти і їм ліпше написати”, — додає Софія Маркіна.

Охочі отримати психологічну допомогу можуть будь-коли написати SMS (+4915735993126) або повідомлення у вацап  чи телеграм

Журналістка: Уляна Сторощук

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери