ГЛУЗД

Ноутбуки, монітори комп’ютерів, екрани телефонів та планшетів добряче шкодять твоїм очам. А якщо в тебе і до карантину були проблеми із зором, то тепер вони можуть загостритися.

Як уберегти свій зір тоді, коли екрани  — найкращі союзники в боротьбі з нудьгою, ми розпитали в офтальмологині Наталії Рудницької.

Дрібні об’єкти на моніторах чи екранах рухаються, наші очі ці рухи відтворюють, тому від роботи за комп’ютером чи телефоном вони втомлюються більше, ніж, наприклад, від читання книги. 

Чи можна використовувати краплі?

На жаль, краплі, які рекламують для використання під час роботи, не завжди ефективні. Людина, яка довго перебуває біля монітора, рідко кліпає, тому око недостатньо зволожується. У такому разі можуть допомогти краплі “Штучна сльоза”. Якщо людина весь час проводить біля монітора, їх варто крапати три рази на день. 

Є ще судинозвужувальні краплі, ними можна користуватися вкрай рідко, адже вони дають змогу позбавитися від почервоніння, але не від втоми.

Ти точно чув / чула про окуляри із захисним склом. Наталія Рудницька каже, що за свою практику не спостерегла жодного випадку, коли такі  окуляри захистили чи вберегли очі. Їх скоріше можна вважати аксесуаром.

Для людей із проблемами зору

У тих, хто вже має проблеми із зором,  робота з екранами викликає втому, тому їм потрібно більше часу відпочивати й не забувати про окуляри. У людей із короткозорістю для роботи за комп’ютером мають бути спеціальні окуляри.

Якщо в повсякденному житті ти носиш контактні лінзи, то під час карантину офтальмологиня радить дати відпочити очам і користуватися окулярами, бо лінзи можуть викликати запальні процеси.

Як розвантажити очі?

Відновленню очей дуже допомагає сон, та є й інші способи для їх відпочинку, наприклад, зміна виду діяльності. Наталія Рудницька радить раз на годину відриватися від роботи за монітором та робити вправи для очей. Добре крізь вікно дивитися на найвіддаленіший предмет. Це розвантажує.

Щоб відновити правильний кровообіг, можна виконувати вправи. Їх варто повторювати не більше  ніж вісім разів.

Для першої вправи необхідно уявити квадрат і виконувати рухи очима по його периметру та діагоналях. Також можна здійснювати рухи по колу: в один бік, а потім в інший, або ж малювати поглядом вісімку.

Є ще один вид відпочинку для очей, під час якого потрібно зручно сісти, розслабитися, спертись ліктями на стіл, заплющити очі ямками долонь (важливо не тиснути на око). Далі намагатися розплющити очі. У цей момент перед очима має з’явитися чорний оксамитовий колір. Ця вправа має тривати п’ять хвилин. Перед очима ти маєш постійно бачити чорний колір. Якщо бачиш сірий чи клітинку, то недостатньо розслабився.

Завдяки цій вправі поліпшується кровообіг ока. Її  можна виконувати скільки завгодно.

Вітаміни для збереження хорошого зору

Важливо вживати продукти, що допомагають правильному обміну речовин в оці:

  • чорниця
  • часник
  • морква (її потрібно обов’язково вживати в комплексі із жирами, бо вітамін А засвоюється лише з ними)
  •  домашній сир
  •  родзинки 
  •  горіхи

Збалансовуй працю та відпочинок, відривайся від екрана чи монітора, дбай про свій раціон та виконуй вправи, які порекомендувала офтальмологиня, тоді тобі доведеться носити тільки сонячні окуляри.

Журналістка: Влада Данилів

Фото: Джерело

Щоб краще чути серцебиття нашого медіа – підписуйся на наш Telegram-канал.

Наші партнери