Цієї неділі Воскресіння Христове святкуватиме Римо-католицька церква, а через тиждень — Греко-католицька та Православна. Яким буде Великдень на Прикарпатті в умовах пандемії, розповіли представники різних конфесій.
Українська римо-католицька церква закликає своїх вірних узяти участь у Літургіях Пасхального тридення через інтернет. Храми будуть відчинені впродовж дня, віряни можуть прийти й помолитися.
“Стосовно освячення паски, то цьогоріч це зробимо у своїх домівках. Конференція єпископів України розіслала молитву, під час якої сім’я разом благословить великодній стіл”, — розповідає настоятель храму Христа Царя РКЦ міста Івано-Франківськ отець Владислав Іващак.
Архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Української греко-католицької церкви Володимир Війтишин каже:
“Ми будемо відзначати Квітну неділю та Великдень онлайн. Із парафіяльних храмів будуть відбуватися трансляції. Ми можемо молитися вдома і так з’єднатися з Господом.
Закликаємо і просимо перенести молитву на гробах на Зелені свята. Сьогодні важливо зберегти здоров’я кожної людини. Ми будемо дотримуватися карантину”.
Канцлер Івано-Франківської Галицької єпархії Православної церкви України Василь Бурак розповідає:
“Зараз у храмах присутні не більше ніж 10 осіб, інші люди стають перед церквою на відстані 1,5-2 метри. Так буде і під час великодніх богослужінь. У Страсний тиждень відбуватимуться онлайн-трансляції. Хто хоче, буде дивитися. Плащаницю ніхто не цілуватиме. Люди лише будуть бити поклони й виходити.
У вербну неділю служитимемо на подвір’ї. Освячення паски розпочнуть у суботу, 18 квітня: по 10 осіб буде приходити й святити від 15:00 до 20:00”.
Основні правила проведення богослужінь
- у храми будуть допускати не більше ніж 10 осіб, але буде онлайн-трансляція.
- у храмах можуть бути одночасно присутніми: священник, прислужник, дяк та особи, які забезпечують онлайн-трансляцію.
- обов’язковою умовою є носіння захисних масок чи респіраторів, це не стосується священнослужителя.
- вірянам не заборонено відвідувати храм, коли немає богослужінь, але тоді має бути не більше ніж дві особи одночасно у великому храмі та одна — у малому, окрім священника.
Варіанти освячення пасок
У містах священнослужителів можуть запросити в пекарні, на заводи або ж у магазини для освячення пасок, так усі охочі зможуть купити вже освячений хліб.
У сільській місцевості віряни можуть виставити пасхальні кошики за ворота, а священник пройде вулицями та освятить їх.
Журналістка: Таня Куліковська
Фото: Джерело
Щоб краще чути серцебиття нашого медіа – підписуйся на наш Telegram-канал.