ГЛУЗД

Ти читаєш небанальні книги, і ми з редакцією вирішили, що це варте книжкової добірки. Цей список має побачити світ і ти, тож скоріше читай та обирай свою наступну.

Філософія

“Уот”

Автор: Семюель Беккет

Кількість сторінок: 296

Книга розповідає про мову, європейську свідомість, релігію, біль та розпач людини, якій випало жити у ХХ столітті. У ній порушено багато глибинних проблем і тем. Та попри це “Уот” є найдотепнішим та найабсурднішим твором лауреата Нобелівської премії з літератури.

“1984”

Автор: Джордж Орвелл

Кількість сторінок: 312

Антиутопія англійського письменника Джорджа Орвелла. Книга переповнена реалізмом, що перевертає свідомість. Вона описує речі, про які ми вже здогадувалися, але в існування яких боялись повірити.

Це антиутопія, що розплющує очі.

“21 урок для 21 століття”

Автор: Юваль Ной Харарі

Кількість сторінок: 416

Ця книга — захоплива подорож навколо глибокого сенсу подій сьогодення, відповіді на запитання, що хвилюють суспільство в сучасному світі, розв’язання найнагальніших проблем людства.

Психологія

“Злочин і кара”

Автор: Федір Достоєвський

Кількість сторінок: 672

Бідний студент Радіон Раскольніков задумує вбити стару лихварку. Його охоплює відчуття, що ця ідея — веління вищої сили. Він убиває жінку й розуміє, що жодних доказів його злочину немає і його не засудять. Але все ж після вбивства наступає кара…

“Багатий батько, бідний батько”

Автори: Роберт Т. Кіосакі та Шерон Лечтер

Кількість сторінок: 256

Ефективне практичне управління, майстер-клас із розпорядження грошима. Як змінити своє життя й змусити гроші працювати на себе? Правильний розподіл пріоритетів та цінностей — і все життя перетвориться на величезне свято.

“Сила звички”

Автор: Чарлз Дахіґґ 

Кількість сторінок: 432

Як, змінивши лише один шаблон поведінки, можна досягти вершин? В основі цієї книги — інтерв’ю з трьома сотнями успішних людей. Проаналізувавши це все, автор розповідає нам, як кожна людина може контролювати свої звички на шляху до успіху.

“Щира шахрайка”

Авторка: Емілі Локгард

Кількість сторінок: 224

Джул Вест Вільямс — вісімнадцятирічна сирота, яка навчилася майстерно копіювати голоси й акценти інших людей, їхню зовнішність. Несподівано вона знайомиться з подружжям Сколофф, яке просить відшукати їхню доньку. Та покинула навчання і відпочиває на острові Мартас-Він’ярд. Джул та Імоджен стають найкращими подругами. Але Джул починає буквально перетворюватися на Іммі. Тепер вона може назавжди втратити себе…

“Дай жару. 10 кроків до креативної майстерності”

Автор: Остін Клеон

Кількість сторінок: 224

Не турбуйся про те, що ти робиш. Просто роби. Не відбувай муки творчості, адже час лікуватися креативом. Фантазія завжди потребує уваги. Автор розповідає, як зробити креативність частинкою себе.

“Ліки від кохання”

Автор: Ірвін Ялом

Кількість сторінок: 416

Історії кількох людей очима поважного психотерапевта: одруженої літньої жінки, яка закохалася в молодого лікаря, самотньої дівчини, яка скинула маску базіки й веселухи, щоб стати щасливою, бухгалтера, який залишив у минулому не тільки напади мігрені, а й купу родинних негараздів і чоловічих проблем.

“Мислення швидке й повільне”

Автор: Деніел Канеман

Кількість сторінок: 480

Деніел Канеман на основі досліджень розкриває секрети роботи людського мозку, описує несвідомі упередження, властивості нашого свідомого й інтуїтивного мислення, роль емоцій в оцінювальних судженнях. Без цих знань ми ризикуємо ухвалювати неправильні рішення в нашому житті. Книжка навчить ефективно користуватися обмеженим ресурсом уваги, робити вибір в умовах невизначеності й удосконалювати власні судження.

“Трансерфінг реальності”

Автор: Вадим Зеланд

Кількість сторінок: 224

“Трансерфінг реальності” — трилогія, у якій ідеться про принципово новий погляд на будову нашого світу. Автор вважає, що людина може просто отримувати бажане.

“Ви відчуєте щось неймовірне, коли виявите в собі здібності, про які навіть не підозрювали, адже це подібно до вільного падіння — аж дух перехоплює!” – йдеться в описі книги.

Детектив

“Коханка з площі Ринок”

Автор: Андрій Кокотюха

Кількість сторінок: 282

Розповідь про Львів під час радянської окупації. Масові арешти тих часів не оминули й Клима Кошового, але все змінюється після смерті Божени Микульської — коханки впливового російського офіцера. У Кошового є шанс вийти на свободу. Разом із напарником Йозефом Шацьким вони розгадують секрет убивства коханки з площі Ринок, ризикуючи власним життям.

“Лабіринт духів”

Автор: Карлос Руїс Сафон

Кількість сторінок: 800

Молода оперативниця Алісія Ґріс розслідує зникнення міністра Маурісі Вальса. Із цією метою вона вирушає до Барселони, де зустрічається з родиною Сампере й адвокатом Бріансом. Вона підозрює, що адвокат причетний до зникнення, але копнувши глибше, дізнається ще про кількох людей — в’язнів страшної тюрми Монтжуїк, у якій у часи Другої світової війни Вальс був комендантом. Їм відомо, до яких жахіть причетний міністр, але там був ще один в’язень — письменник Віктор Маташ.

Романи

“Одержимість”

Авторка: Нора Робертс

Кількість сторінок: 616 

Цей роман розповідає про долю дівчинки Наомі Боуз та злочини її батька, які вона викрила. Але чомусь ці злочини щоразу стають на заваді її щастя.

“Портрет Доріана Грея”

Автор: Оскар Вайлд 

Кількість сторінок: 240

Роман “Портрет Доріана Грея” — це найуспішніший твір Оскара Уальда. У ньому порушено проблему людського егоїзму та жорстокості. Ця книга допомагає зрозуміти сутність людської душі на прикладі головного героя — Доріана Грея.

“Набуття крил”

Автор: С.М.Кідд

Батько Сари й Анджеліни — суддя, заможний плантатор і рабовласник. На день народження Сари він дарує їй чорношкіру рабиню Гетті. Згодом дівчата стають найкращими подругами, але батько проти таких стосунків. У Сари зароджується неприйняття тогочасного суспільства, у якому вона змушена жити. Мати Гетті Шарлотта — талановита кравчиня. Вона зшиває ковдру, яка оповідає про трагічні долі всіх невільників і їхніх сімей. Шарлотта мріє про свободу для себе та своєї доньки. Але на Гетті й Сару чекають випробування. Питання тільки, чи зможуть вони стати дійсно вільними, бо мати крила ще не означає літати.

“Книга з людської шкіри”

Автор: Мішель Ловрік

Кількість сторінок: 576

Марчелла приречена на страждання ще від народження. Її одержимий збагаченням брат Мінгуілло вирішує позбутися рідної сестри, щоб стати єдиним спадкоємцем. Скоюючи замах, йому не вдається її вбити, тільки поранити. Вона знайомиться з лікарем Санто, і згодом між ними виникає справжнє кохання. Брат ховає Марчеллу в монастирі на іншому кінці світу, а Санто відправляється рятувати кохану. Дівчина, опинившись в ув’язненні, дізнається страшні таємниці своєї сім’ї, але щоб вирватися з полону, їй треба померти. ЇЇ брат починає колекціонувати книги з людської шкіри, та він навіть не здогадується, що його сестра вижила й бажає помсти.

Біографія

“Коко Шанель”

Автор: Андрі Гідель

Кількість сторінок: 320

Розповідь про жінку, яка створила нечувані до того моделі одягу, ввела в гардероб кожної леді маленьке чорне плаття, створила серію парфумів та прикрас і унікальний стиль, що вплинув на дизайнерів ХХ і ХІ століття. Уся книга спирається на інтерв’ю із сучасниками, документи й публікації. Це розповідь Андрі Гідель саме про ту Коко, чия історія практично нікому не відома.

“Нехай квітне аспідистра”

Автор: Джордж Оруелл

Кількість сторінок: 320

Цю книжку можна вважати автобіографічною. У ній ідеться про тяжку долю головного героя — Гордона Комстока. Він — невизнаний поет, письменник-невдаха, який мусить працювати в рекламному агентстві, щоб заробити на життя. Він ненавидить все матеріальний сенс життя, але горда бідність веде його до ще більшої депресії. Йому треба зрозуміти, що крім високого мистецтва є й інші радості життя, а в бажанні заробити грошей немає нічого сороміцького. Але що ж врятує його?

“Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію”

Автор: Борис Джонсон

Кількість сторінок: 400

Ця розповідь про те, як геній Черчилль, прем’єр-міністр Великої Британії, один із найвидатніших лідерів ХХ століття, писав світову історію. Автор аналізує помилки й досягнення, зображає його як незрівнянного стратега, людину сміливу, красномовну та гуманну. Один із найкращих ораторів свого часу, безстрашний воїн, лауреат Нобелівської премії з літератури, Вінстон Черчилль зміг спростувати думку про те, що історія — це місце дій для знеособлених людей. Життя цього чоловіка є доказом того, що одна відважна й геніальна людина може вплинути на весь світовий лад.

Релігія

“Історія УГКЦ за 90 хвилин”

Автор: Бабинський Анатолій

Кількість сторінок: 144

Книга розповідає про шлях українських греко-католиків. Текст доповнено оригінальними цитатами відповідних епох, картами, що покликані допомогти “відчути” і “побачити” непросту історію.

Фентезі

Серія книг “Відьмак”

Автор: Анджей Сапковський

Протагоністом циклу є Геральд із Ривії, відьмак, мисливець за монстрами, що становлять загрозу для життя людей. У дитинстві він, як і інші відьмаки, отримав високі бойові якості: блискавичну реакцію, прискорений метаболізм та високу регенеративну здатність. Його ремеслом є полювання за гроші на небезпечних чудовиськ.

Дбай про свій затишок та читай  — це завжди дієві ліки.

Над текстом працювала журналістка: Владислава Данилів

Фото: Джерело

Щоб краще чути серцебиття нашого медіа – підписуйся на наш Telegram-канал.

Наші партнери