ГЛУЗД

Юрку Дідулі нещодавно виповнилось 30.  Він є одним із засновників  волонтерської програми “Будуємо Україну Разом” (далі БУР  —  ред.).

БУР виник 2014 року як волонтерська акція. Тоді засновники планували  відновлювати знищені війною будинки на сході України. Згодом коло діяльності розширилося: серед досягнень організації не тільки відремонтовані помешкання, а й створення молодіжних платформ, громадських центрів та муралів.

Деякі друзі та знайомі Юрка через карантин втратили роботу, тому в день свого народження він ініціював акцію #солідарний. На своїй сторінці у фейсбуці хлопець анонсував, що віддаватиме 30% свого доходу на потреби медиків та тих, які через кризу залишились без заробітку. 

“Дуже хочу, щоб цей день був не про мене, бо, без жодного перебільшення, підтримки потребують зараз сотні українців, які через скорочення опинилися без роботи й засобів існування, а також сотні лікарів, які потребують адекватного захисту.”

Так написав у своєму дописі Юрко і запропонував охочим його привітати, допомогти іншим. 

“2014-го я почав виробляти звичку інвестувати 10% свого прибутку в людей/справи, які змінюють Україну. Це, мабуть, такий побічний ефект мого сімейного християнського виховання. І хоча цю десятину мав би  віддавати церкві чи тим, хто потребує, я обрав для себе інше —  ініціативи та людей, які допомагають нашій країні ставати ефективнішою”.

За місяць ідею підтримали близько 70 осіб. Вони виявили бажання й допомогли матеріально, а ще 10 написали, що підтримують акцію та допомагатимуть людям зі свого оточення.  

Великі фонди зосереджують свою увагу на обласних центрах, тому Юрко разом із БУРом традиційно вирішили допомагати “меншим”. Координатори з БУРміст (міста діяльності БУРу — ред.) збирають запити в лікарнях своїх населених пунктів і так дізнаються, кому потрібна допомога.

“За 5 років ми з БУРом допомогли 214 сім’ям відбудувати будинки й 24 містам створити власні молодіжні центри. Тому в нас величезна база контактів у різних регіонах України.”

За місяць вдалося зібрати близько 50 тис. грн. Частину з них уже спрямували на закупівлю респіраторів і захисних щитків у десять малих містечок у регіонах. Для чого витратили кошти та скільки ще потрібно, можеш побачити тут.

Долучитися до акції можна,  переказавши кошти на один із рахунків:
Monobank 5375 4141 1362 8878
Приват 5168 7573 6206 8316  —  Дідула Юрій Петрович.

Журналістка: Ірина Блаженко

Фото: Архів Юрка Дідули

Щоб краще чути серцебиття нашого медіа – підписуйся на наш Telegram-канал.

Наші партнери