ГЛУЗД

“Стережися, князю! Ти ще не знаєш на що спроможна розсерджена жінка!“

Драма “Ворог Настаська” – сповідь зрадженої жінки, княгині Ольги, яка жила у нещасливому шлюбі з князем Ярославом. Зневажена чоловіком, жінка сподівається знайти втіху у сині Володимирі.

Княгиня дізнається, що Ярослав зраджує їй з донькою бояр – красунею Настею Чарг. І не просто зраджує, а закохується та збирається зробити байстрюка Олега своїм наступником. Такої образи та приниження княгиня не витримує і вирішує помститися. Вона хитрощами збурює повстання і кохану Ярослава, Настаську, спалюють на вогнищі.

Чи знайшла княгиня спокій? Чи вартувала помста усіх зусиль? Чи розкаялась вона на смертному одрі? У цьому намагались розібратись актори сучасного театру жінки “Соломія” за участі ансамблю “Сварга”.

Головну роль, княгиню Ольгу, зіграла керівник театру Мар’яна Кодіна-Іванович. Цікавинкою драми було втілення княгині у трьох віках: дитини, дорослої княгині та Ольги, що готувалась до смерті у вигнанні в монастирі і розповідала свою історію глядачеві, як на сповіді. Увесь час героїню переслідували тіні – її спогади та думки, що не давали їй спокою та умиротворення.     

Режисером-постановником історичної драми Ігоря Юзюка виступила Оксана Стринадюк, режисером з пластики – заслужений діяч мистецтв України Мирослава Воротняк. “Ворог Настаська” стала прем’єрою в Коломиї та відкрила Міжнародний фестиваль драматургії та витончених мистецтв “Амплуа”, що вихідними відбувався у нашому місті в стінах МПК “Народний дім”. До слова, на цьому фестивалі театр жінки “Соломія” презентувала також й свою імпрезу “Що таке жінка?”, з якою коломияни мали змогу познайомитись у травні цього року.

Акторка каже, біль героїні їй знайомий:

“Перш за все, монахиня – це жінка і у неї є свій біль і радість, як у кожної жінки. А чи близька? Так! Я теж мала подібну життєву ситуацію. Єдине, що я не зробила – це не спалила свого ворога. На репетиціях часто пригадувала  той біль зради, тому мені стан княгині близький і зрозумілий”.

 

 

 

Фото: Лука Суслов

Наші партнери