ГЛУЗД

Супутниковий інтернет Ілона Маска

Нещодавно Ілон Маск анонсував тестування супутникового інтернету Starlink в США й Канаді. В інших країнах воно стане можливим після дозволу відповідних органів.

Кілька днів тому SpaceX  запустила чергову групу супутників, на орбіті їх уже понад 700.

Компанія планує запустити близько 12 тисяч супутників. Це дасть змогу отримати покриття супутникового інтернету на частині територій, де триває тестування.

Starlink перебуває на стадії закритого бета-тестування. Зараз швидкість супутникового інтернету — до 60 Мбіт/с і пінг — менш ніж 100 мс.

СБУ звернулася до Apple та Google, щоб запобігти поширенню забороненої мережі

Нещодавно на офіційній сторінці “ВКонтакте” повідомили, що розробники забезпечили змогу користуватися соціальною мережею в Україні без перешкод. Тобто скористатися мережею можна без використання VPN.

СБУ звернулася до Apple та Google з проханням запобігти поширенню забороненої соціальної мережі “ВКонтакте” на території України, повідомляє Укрінформ.

Закликала, щоб компанії розглянули роботу цієї мережі відповідно до чинного законодавства України та припинити реалізацію програми на безоплатній основі через магазин мобільних додатків Play Market і App Store, які розробили юридичні особи, щодо яких введено санкції.

Летюче таксі

Від 2021 у Франції почнуть випробовувати летюче таксі.

Це відбудеться на аеродромі Понтуаз / Кормей-ан-Векс, повідомляє IT.SIDER.

Процедуру випробувань ще опрацьовують. Французькі та німецькі компанії, які реалізують спільні проєкти у Франції, мають намір стати лідерами ринку повітряної мобільності напередодні Олімпійських ігор 2024 року.

В Україні розробляють платформу для скарг споживачів

Урядовий портал повідомив, що держпродспоживслужба буде надавати послуги в електронному форматі. На платформі споживачі зможуть подати скаргу та відстежувати її.

Також серед проєктів  —  оцифрування електронного реєстру потужностей операторів ринку, введення електронних ветеринарних сертифікатів, цифровізація фітосанітарних послуг та процесів.

Штучний інтелект відтворив зовнішність римських імператорів за скульптурами

Канадець представив нейронну мережу, що відтворює зовнішність римських імператорів за скульптурами.  Дослідник ці світлини допрацював у Photoshop, і ось що вийшло.

Google запустив безкоштовну освітню платформу

Google запустив навчальну платформу Learn Digital with Google. Там у відкритому доступі є різні курси з просування й розвитку бізнесу і від самої компанії Google, і від освітніх платформ FutureLearn, Goodwill, OpenClassrooms. 

Зареєструватися на платформі можна тут.

Журналістка: Ірина Блаженко

Фото: Джерело

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери