ГЛУЗД

Нам у повсякденному житті вистачає драматичності від роботи, спілкування із людьми, новин про війну та проблем із тарифами. Дуже шкода, що нашому поколінню не вдається відчувати щирості того самого глибокого кохання, яке задає драматичності. Звучить неоднозначно, та саме драматичність у відносинах надає їм якоїсь особливості, додає більше щирості та цінності.

Емоції…

Влада та політика примушують молоду княгиню вступити у шлюб, де вона пізнала все: біль, приниження, зраду. Як результат, виросло бажання помсти. Вона відчула все…все, окрім кохання.

Історична драма “Ворог Настаська”, написана знаним коломийським драматургом Ігорем Юзюком, стала фіналістом Шостого Міжнародного фестивалю драматургії “Амплуа”. П’єса написана виключно з історичних фактів. Чоловіка вразила ця історія, тому він за неї взявся з особливим ентузіазмом. Пан Юзюк вважає, що сюжет дуже драматичний і нічим не поступається історії Ромео та Джульєтти.

“Ця історія ламає наші стереотипи про владик Середньовіччя, а саме те, що князі – це жорстокі прагматичні постаті. Ця історія показує дещо інше: тут князь фактично втратив голову, те саме можна сказати і про княгиню. От тільки князь від кохання, а княгиня від жадоби помсти. Тут великі помилки з точки зору політики, зате вона дуже людська та життєва. Мене вразило те, що любов у цій історії зламала всі стереотипи”, – поділився думками драматург.

Над постановкою “Ворог Настаська” працює творча група театру “Соломія” та Народного ансамблю танцю “Сварга”, серед них режисер-постановник вистави Оксана Стринадюк та  режисер з пластики Мирослава Воротняк.

Як тільки Оксана Стринадюк отримала п’єсу, читала її всю ніч:

“Коли вперше прочитала п’єсу, емоційно вона дуже мене зачепила. Майже одразу я почала працювати над її концепцією. Тепер, під час роботи над виставою, я зростаю, як жінка. Я помічаю значні зміни у своєму внутрішньому світі”.

За словами режисерки, актори, які зіграють у цій постановці взялися за роботу з великим бажанням та ентузіазмом. Завдяки професіоналізму постановчої групи згуртувалася міцна команда.

“Сама вистава, сюжет п’єси є важкими. Ми старалися зробити певні своєрідні прогини, щоб вона була легшою для сприйняття, щоб глядач мав можливість відпочити, щоб ці емоції його не захлинули. Особливості виставі надає пластика, над якою працює заслужений діяч мистецтв Мирослава Воротняк, – розповідає режисерка.

Чому ви маєте побачити цю виставу?

Про це ми запитали головну акторку постановки Мар’яну Кодіну-Іванович.

 Ігор Юзюк дуже чітко відкрив психологію жінки. Кожна жінка, яка прийде до нас на виставу, має для себе зрозуміти: а що би обрала вона? Тут не треба ні засуджувати, ні виправдовувати. Кожен має винести висновок для себе.

А чоловіки зможуть відкрити для себе іншу грань жінки. Зовсім іншу… мстиву жінку.

Цінна драма буде і для підлітків та їхніх батьків. Адже тут показане, що таке вигідне і нещасливе заміжжя, до чого воно призводить. Як наслідок починаються, зрада, помста, інколи воно все плачевно закінчується.

Відео: Лука Суслов

Наші партнери