ГЛУЗД

Стати зіркою дитячого телешоу? Чому б ні? В Ірини Ярмоленко, керівника ГО «Franko-Pro», виникла ідея створити реаліті-проект, у якому діти могли би позмагатися за роль ведучого дитячого телешоу на телеканалі «НТК». І не просто позмагатися, а почати все з нуля. Ідею Ірини підтримали на місцевому телебаченні, тож з’явилися «Тележевжики» — перший такого формату в Коломиї телепроект.

«Натхнення до нового проекту отримала від своїх учнів школи Сценічного Мистецтва. Ми часто на заняттях практикуємо звичайне любительське відео, і кожен себе відчуває у ролі ведучого… Минулого року навіть організовували відеочелендж між нашими вихованцями», — розповідає керівник ГО «Franko-Pro».

Підготовка до проекту розпочалася ще в лютому. Тоді Ірина Ярмоленко сформувала команду креативних та нестандартних людей, яких зацікавила така можливість розвитку юних коломиян. Спільно вони придумали назву, концепцію та положення «Тележевжиків». А тоді почалася активна підготовка до запуску.

Подати заявки могли діти віком 9–12 років. Ще однією умовою було коротке відеопредставлення, щоб організатори могли оцінити здібності дітей. Загалом організатори отримали понад 90 заявок, з яких обрали 20, однак, спільним рішенням, їх збільшили до 22.

Що очікує учасників упродовж проекту? «Тележевжики» — це повномасштабне навчання майбутніх телеведучих. З дітьми будуть вивчати риторику, акторську майстерність, роботу з камерою, журналістику та філологію. Тренерами виступили амбітні молоді люди. Акторської майстерності та роботи з камерою дітей навчатиме спеціально запрошений франківець, відомий ведучий, актор та хореограф Андрій Довбуш. Чітке мовлення з дітьми тренуватиме коломиянка Іванна Аннюк, дипломована тренерка з ораторського мистецтва. Секрети журналістики та філології відкриватиме фрілансерка-журналістка Юлія Марціновська.

Допомагатимуть тренерам модератори. «Живчик»-координатор проекту Регіна Костригіна налагоджуватиме комунікацію батьків, дітей та тренерів. Скоординує певні етапи роботи Анастасія Чорняк, вона ж займається презентаційною частиною проекту. Висвітлювати діяльність проекту на офіційній сторінці в мережі Facebook буде журналістка та копірайтерка Яна Букреєва.

Упродовж місяця юні «Тележевжики» будуть інтенсивно займатися з тренерами задля досягнення мети — власного дитячого телешоу на місцевому телеканалі. Окрім теорії в учасників будуть і практичні заняття в телестудії під керівництвом тренерів та працівників телерадіокомпанії «НТК». Після закінчення навчання до наступного туру допустять тільки 10 учасників, які покажуть найкращі результати в дикції, осмисленості виконання завдання, вмінні орієнтуватися в запропонованих обставинах, здатності до імпровізаційної дії, відчутті темпоритму.

У наступному етапі діти отримають своїх персональних кураторів, які будуть допомагати їм у написанні матеріалів та знімання відео. Кожен учасник повинен презентувати власний відеоролик для трансляції на телеканалі «НТК». Переможці обиратимуться шляхом голосування вболівальників на офіційній сторінці «Тележевжиків» у Facebook.

Переможців визначатимуть у трьох номінаціях: «Глядацькі симпатії» (перемагає учасник, який набере найбільшу кількість голосів (лайків) на офіційній сторінці проекту), «Прорив проекту» (переможець визначається за системою голосів на офіційній сторінці в мережі Facebook за допомогою відео учасника «До й Після») та «Тележевжик» (головний переможець обирається за результатами інтернет-опитування на сторінці проекту за порядковим номером учасника). Подарунки учасники отримають від спонсорів, які підтримали проект.

Третього березня відбулася презентація-знайомство команди «Тележевжиків» з учасниками та всіма охочими. Діти отримали свої порядкові номери, завдяки яким буде здійснюватися голосування та дізналися про розклад занять. Уже з наступного тижня їх чекають перші уроки з риторики, журналістики, дикції та філології.

«Головною метою організації такого проекту — це, в першу чергу, сприяння творчому розвитку серед дітей та виховання активних членів суспільства», — ділиться Ірина Ярмоленко

Недитячі випробування, нові знайомства, конкурентна боротьба та досвід, який насамперед змінить їхні життя — це все проект «Тележевжики». Ми будемо тримати руку на пульсі подій та вже згодом розповімо вам про успіхи “жевжиків”.

Наші партнери