ГЛУЗД

Від початку широкомасштабного вторгнення ініціативна група, яка співпрацює зі всіма українськими організаціями в Нью-Йорку, щотижня проводить мітинги. 

Український нетворкінг

У суботу, 14 січня, на одній з історичних площ міста — Боулінг Грін — активісти української громади Нью-Йорка із залученням Генерального консульства України вкотре зібралися, щоб розказати американцям та мігрантам про терористичні атаки росіян на українські міста, а також  щоб підтримати українських Захисників і Захисниць, які боронять Соледар і Бахмут.

Організатор акцій Артур Згуров, який 3,5 року проживає в Нью-Йорку, каже, що кожен мітинг має свою тему і своїх спікерів. 

“Минулого тижня був перший протест у 2023 році. На мітингу побували й наші захисники, які приїхали в США на протезування. Локації в нас різні: Боулінг Грін, ООН, Таймс Сквер, російське посольство — збираємося по всьому Нью-Йорку”, — розповідає активіст.

Чоловік каже, що так підтримують Україну в інформаційному полі. 

“Хтось просто стає збоку і спостерігає. Українці ж приходять, щоб відчути підтримку, поспілкуватися із земляками, познайомитися. Це немов український щотижневий нетворкінг, щоб Україна не зникала зі шпальт. Ми нагадуємо іноземцям, що війна досі триває”, — наголошує Артур Згуров.

“Світ не може закривати на таке очі!”

Серед мітингарів є й ті, хто не пропустив жодного такого заходу. Валентин родом з Бердичева, проживає в США 6 років.

“Коли розпочалося вторгнення, я був в Україні. Пішов у військкомат, але мені сказали, що я вже старий і не потрібен. Навесні їду в Україну на 3 місяці. Я хочу перемоги. Це моя батьківщина. Це моє все. Я присутній тут, а живу в Україні; тілом у Нью-Йорку, а душею завжди був удома”, — каже Валентин.

Чоловік тремтячим голосом, зі слізьми промовляє:

“Я знаю, недалеко час — 

У лузі зацвіте калина.

Зітхне над кручами Тарас,

Розквітне наша Україна”.

Ніна з Ужгорода, уже 26 років живе в Нью-Йорку, на мітинги ходить від початку широкомасштабного вторгнення. 

“Моє серце розривається від того, що відбувається з Україною, як росія знищує міста і людей. Все, що відбувається, — дуже боляче для мене”,  —  ділиться жінка.

Один з активістів у Нью-Йорку, Всеволод Мирний, виступив під час мітингу з промовою до українців: 

“Сили ППО роблять усе можливе, маючи недостатню кількість оборонних засобів. Ми надіємось, що настане день, коли їх буде достатньо.

Наші служби, які кожен день борються з наслідками важких терористичних атак на обʼєкти критичної інфраструктури, на цивільні будинки, саме зараз розбирають уламки будинку в Дніпрі. Там досі під завалами залишаються люди. Цивільні допомагають на місцях. Світ не може закривати на таке очі! Вони повинні зробити все, щоб покарати державу-терориста. Висловлюємо величезну подяку всім нашим Захисникам, які зараз тримають рубежі в Соледарі, Бахмуті та на всіх інших напрямках. Україна понад усе!”.

Журналістка: Уляна Сторощук

Фотограф: Маркіян Ничка

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери