ГЛУЗД

Вінсент Танг – американець, який приїхав до Коломиї із Нью-Йорка для того, щоб сприяти розвитку громади.

У свої 25 Вінні встиг попрацювати у сфері фінансів та відвідати 55 країн. Нещодавно Вінсент зрозумів, що хоче зайнятися волонтерською діяльністю і подався із цим запитом у Корпус Миру (державна програма США, покликання якої офіційно формулюється, як зміцнення миру та дружби між народами світу). В той же час із запитом про американського волонтера до Корпусу Миру звернувся координатор платформи розвитку Space Up, що у Коломиї, Михайло Данищук.

Що цікаво, волонтери не знають у яку країну потраплять, а їхня діяльність тут триває 2 роки. Всі витрати: харчування та проживання волонтерам оплачує Корпус Миру. Затишна Коломия стала для Вінні справжнім відкриттям. Втім, його перші враження про місто та людей, те, чим він тепер займається, вподобання та книжкові поради читайте у нашому інтерв’ю.

– Чому ти вирішив залишити все і податися у волонтерську діяльність?

– Я працював у фінансовій сфері, але мені не подобалося те, що я роблю, тому вирішив змінити вид діяльності та зайнятися розвитком громади.

До того, як я приїхав в Україну, був волонтером у Африці та Штатах.

– Де проходило твоє дитинство та які особливості твого виховання?

– В дитинстві майже кожної зими я їздив у Гонконг з сім’єю, щоб відвідати родичів, бо моя повна сім’я (бабусі і дідусі, тітки, дядьки, двоюрідні брати) жила в Гонконгу, і лише моя найближча сім’я – в США.

Я думаю, у мене було відносно нормальне виховання. Нічого такого неординарного чи своєрідного.

Мої батьки –  іммігранти і переїхали до Америки майже без грошей. Через це вони заклали в  мені цінність важкої праці та терпіння. Також мої батьки твердо вірять у віддачу громаді. У вільний час вони добровільно відвідують будинок для престарілих і беруть участь у інших громадських заходах.

– Чому ти вирішив займатися волонтерством в іншій країні?

– Я хотів розвивати волонтерство на міжнародному рівні і дуже люблю подорожувати.

– Знаю, що ти відвідав 55 країн.

Які з тих, що відвідав, тобі найбільше запам’яталися? І де ще хотів би побувати?

– Я планую відвідати країни Східної Європи.

Серед країн, які я побачив, важко виокремити якусь певну, бо кожна з них має свою особливість. Проте, мені  дуже сподобалася Мексика саме через їжу.

  • Розкажи про свої захоплення.

-Серед моїх основних захоплень подорожі, дайвінг та перегляд  Netflix. До приїзду в Україну я, подорожуючи самостійно (соло бекпекінг) 8 місяців, відвідав 13 країн. Мандрувати з друзями та родиною весело, та  подорож наодинці з собою дозволяє мені відкривати нові речі про себе і дає мені поштовх до отримання нового досвіду.

Впродовж цього часу я здобув нове хобі – це підводне плавання. Пройшов курси дайвінгу в Гондурасі і зараз я сертифікований рятувальник. Я зможу допомогти драйверам, які втратили свідомість під водою чи на воді.

Планую  у майбутньому отримати сертифікат Divemaster, який є першим професійним рівнем сертифікації підводного плавання.

У вільний час я люблю дивитися Netflix. Це – американський сервіс потокового мультимедіа та бібліотека з тисячі різних телевізійних шоу і фільмів.

З раннього віку я дивився багато різних телешоу з сім’єю, і  продовжив це захоплення, коли став старшим. Деякі з моїх улюблених телевізійних шоу – “Гра престолів”, “Віце президент” та “Чорне дзеркало”.

Зараз я дивлюся документальний серіал  “Собаки”. У ньому зображені відносини між людьми та собаками.

– Як до твого рішення стосовно волонтерства поставилася сім’я?

– До Корпусу Миру я працював в сфері фінансів і мої батьки знали, що я незадоволений своєю роботою. Коли я сказав їм, що збираюся вступити в Корпус Миру в ролі добровольця для розвитку громади, вони були захоплені і горді. Захоплені, тому що знали, що це саме така організація і посада, яку я шукав (щось, що пов’язано з міжнародним розвитком). А горді, бо Корпус Миру – це престижна організація, відома і шанована в США.

– Чи сподобалася тобі Коломия та Україна загалом? Які міста тут ти відвідав?

– Три місяці я був у Житомирі. Там проходили наші тренувальні навчання. Потім у Києві і от тепер у Коломиї.

Мені сподобалася Коломия, вона трішки відрізняється від Києва та Житомира, але в хорошому сенсі: місто маленьке і люди мені  здаються більш дружніми.

– Які міста в Україні ти хотів би відвідати?

– Львів, Одеса, Яремче, Суми, Рівне. Я чув про ці міста і мені хотілося би їх побачити, а ще хочу зустрітися з іншими волонтерами.

– Тобі не важко спілкуватися з коломиянами?

– Буває складно. Я знаю базові українські слова, тому можу пояснити, що мені потрібно. Допомагають емоції та вказування на предмети.

– Чим ти займаєшся у вільний від волонтерства час?

– У вільний час я люблю читати, дивитися фільми та слухати музику. Мені не нудно, для мене важливо якомога більше дізнатися про громаду, оскільки я є її частиною.

– Багатьох коломиян цікавить чим ти займаєшся у Space Up.

– Я допомагаю команді Space Up у реалізації діючих проектів і створенні нових. Впродовж першого тижня мого перебування тут, я знайомився зі всіма. Відвідав Англійський розмовний клуб та курси бізнес-англійської.

 

– Яка співпраця можлива з тобою? Чи можеш ти допомогти при потребі з написанням грантів?

– Я маю долучитися до розвитку Space Up та буду радий допомогти іншим організаціям.

Я не просто проводитиму тут англійську, буду організовувати різноманітні змагання та ряд різних заходів.

Раніше мені не доводилося писати гранти, але я можу спробувати допомогти.

– Чи комфортно ти себе почуваєш у новій сім’ї і чи плануєш там залишитися надалі?

– Мені дуже подобається ця сім’я, вони дружелюбні і гостинні. Не зважаючи на те, що у домі є діти, вони не порушують мою зону комфорту і не дозволяють собі зайвого.

В майбутньому хочу жити сам, адже я – незалежна людина.

– Ти добре ознайомився із містом?  Можливо, уже з’явилися улюблені місця?

– Я не загублюся дорогою від Space Up додому (сміється). Але мені потрібно більше часу для того, щоб познайомитися з містом.

Улюблених місць поки немає, але все місто примушує мене почуватися комфортно.

– За правилами Корпусу Миру, якщо волонтеру тут дуже сподобається, він може залишитися. Як думаєш, чи полюбиш ти настільки Коломию, щоб залишитися тут?

– (Сміється)… Я не хочу нічого обіцяти, але це цілком можливо.

– Опиши себе трьома словами.

– Смішний, рішучий і толерантний.

– Три книги, які тобі найбільше сподобалися і які ти можеш порекомендувати.

–    1. Дженет Уоллс “Скляний замок”;

  1. Тревер Ной “Народжений злочин: історії з південноафриканського дитинства
  2. Атул Гаванд “Будучи смертним: Медицина і що в кінцевому підсумку”

   Мені подобається читати мемуари та автобіографії, оскільки, я вважаю, що кожна людина має якусь свою особливу історію.

Фото із особистого архіву Вінсента Танга

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та відкривайте разом з нами нові, нетипові та яскраві особистості.

Наші партнери