ГЛУЗД

Досі вірите в долю? Усі свої невдачі, помилки та кроки, які так і не наважились зробити, скидаєте на вищі сили?  Думаєте, що хтось керує нашими життями, ніби маріонетками?

Театр  «Соломія»  знову зібрав  коломиян. Цього разу  – для перегляду незвичної трагікомедії «Невчасно» за мотивами однойменної п`єси Лани Ра.

Цією постановкою актори спростували вищенаведені думки.

На сцені відбулося справжнє перевтілення: з невдахи у генія. Усе це трапилося із головною героїнею трагікомедії, Миколаєю, яку зіграла акторка Мар`яна Кодіна-Іванович.  Глядачі були розміщені на сцені і брали участь у дійстві – це спільний задум Кодіної та режисерки Оксани Стринадюк. Ця ідея підсилила жартівливу атмосферу:

“Нам дуже подобається працювати у такому форматі. Ти бачиш очі глядача, відчуваєш його енергетику, можеш втягнути його у вир подій, які відбуваються на сцені –  це неймовірні відчуття. Саме глядач надає сил рухатись далі”, – ділиться враженнями актриса Мар`яна Кодіна-Іванович.

Серед глядачів були присутні діти. І особливо їх веселив ангел-охоронець, якого зіграла Наталія Клим. Малюки сміялися від її історій, жартів та поведінки із своєю підопічною. Її образ був не тільки комічним. Основним завданням було “відкрити очі” головній героїні.

Ідея “камерної сцени” виникла давно та раптово. Для Оксани це вже третя постановка і, за її словами, це тільки початок:

“Насправді, саме відношення і ставлення глядача, їх діяльність чи бездіяльність задають темпоритм і життя виставі. Душевність і глибину.

Ризик. Працювати за таким методом – це завжди ризик, але нашим завданням було втягнути глядача в серйозні роздуми над подіями, підвести його до серйозних висновків. Як на мене, ідея втілилася дуже добре: нам вдалося донести глядачеві все, що ставили за мету, коли почали роботу над постановкою!”, – каже режисерка Оксана Стринадюк.

“Невчасно” – історія жінки, яка народилася передчасно і все життя пішло не в тому напрямку, начебто через цей факт. 

Про цінність героїні нагадує їй Ангел-охоронець:

“Знаєш, закопавши талант, ти вбивця. Тебе треба судити!”

Ці слова актуальні і для глядача. Неважливо коли ти народився – заплановано чи ні, як склались зірки чи якого ангела ти отримав – це намагалася донести Лана Ра у своїй трагікомедії “Невчасно”.

Не варто покладатися лише на долю, плисти за течією, чекати, що якийсь ангел кине з неба красиве життя. У нас є безліч можливостей, інколи ми їх просто не використовуємо. Миколаї для усвідомлення цього знадобилось тридцять дев`ять років.

Фото: Василь Іваночко

Наші партнери