ГЛУЗД

СНІД щороку прогресує та забирає життя мільйонів людей. Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Тому, в Коломиї за ініціативи благодійної організації «АСЕТ» та клубу «RESTART» 1 грудня відбулась акція, присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Організатори провели соцопитування перехожих. Невеличке тестування займало декілька хвилин, воно дало змогу визначити рівень усвідомлення проблеми цього захворювання. Як передається СНІД, як запобігти зараженню та як боротися із хворобою. 

«В Україні зафіксовано більше трьохсот тисяч хворих. У Коломиї, станом на 2018 рік, налічується 97. Сімдесят три з яких ВІЛ інфіковані, решта – борються зі СНІДом. У статистику не входять люди, які померли», – розповідає учасник благодійного фонду Дмитро Ющак.

Просто на снігу, перед музеєм Писанки, на символі боротьби зі СНІДом перехожі, які брали участь в акції, залишили відбитки своїх рук. Червоні долоньки свідчили про солідарність і небайдужість до хворих.
Пізніше, для детальнішого обговорення проблеми СНІДу, бажаючі підлітки зустрілись із психологом та обговорили причини виникнення цієї хвороби.

Наші партнери