ГЛУЗД

На вулиці Театральній у Коломиї розпочав свою роботу дитячий центр “Янголятко”. Тут з дітьми працюють психологи, арттерапевти, аніматори та педагоги різних напрямів. Координаторкою центру є Оксана П’ятничук:

“Наш центр — це осередок для дітей-переселенців та тих, чиї мами волонтерять. Тут можна залишити своїх дітей або ж бути з ними. На обід подаємо перше і друге, а на перекуси — фрукти, овочі, йогурти, сухофрукти, солодощі, компоти”.

У центрі педагоги щодня організовують для дітей щось цікаве. Психологи працюють з дітьми, які зазнали психологічних травм унаслідок війни. Також у “Янголятку” з дітьми проводять час катехити, вони навчають християнської етики та показують християнські мультфільми. 

“До нас приходить аніматорка, яка танцює і грається з дітьми. Також є дівчина, яка наносить їм грим. У нашому центрі не буває нудно. Водночас ми розуміємо, що є діти, яким потрібен спокій, тому для них є окрема кімната, де вони можуть почитати книгу, погратися”. 

Мріяла зробити такий центр, але не думала, що це буде під час війни

Оксана розповідає, що центр матері та дитини надає ще й гуманітарну допомогу.

“Ми даємо матусям та дітям засоби гігієни, дитяче харчування, підгузки, одяг, взуття. Коли центр лише зароджувався, я не думала, що він стане таким масштабним. До нас за день приходить 50 дітей. Ми стараємося приділити достатньо уваги кожній дитині. Я колись працювала в дошкільному закладі і мріяла зробити такий центр, але не думала, що це буде під час війни”. 

У “Янголятко” мами приходять навіть з немовлятами. Для них є манеж, пеленальний столик та ліжечко. 

“На своїй сторінці в інстаграмі я щодня публікую інформацію про потреби центру та надсилаю фото-, відеозвіти. На рахунок можна переказати грошову допомогу, щоб ми могли розвивати центр та забезпечувати матусь-переселенок і їхніх діток усім необхідним. Тепер центр функціонує завдяки парафії Собору та небайдужим людям. Переселенки розповідають, що не мають куди повертатися, втратили дім, роботу. Коли ми переможемо, цим людям усе ще буде потрібна допомога, тому центр працюватиме довго”. 

Ми маємо викластися на всі 100

“Усе, що ми тут робимо, — це воля Господа, він дав нам змогу прихистити людей, нагодувати, одягнути, полюбити та підтримати. Ми маємо викластися на всі 100 %, щоб їм було комфортно”. 

Якщо мамам з дітьми потрібна допомога, вони можуть приходити в центр матері та дитини “Янголя”, що на вулиці Театральна, 31, біля Собору, з переліком необхідних речей. 

“Хто має змогу, приносьте в центр крупи та овочі. Також нам потрібні місцеві волонтери, які могли б допомогти, коли треба буде. Наш робочий графік — від 11:00 до 15:00”. 

Оксана також розповідає, що невдовзі в Соборі переселенці зможуть переночувати й отримати гуманітарну допомогу.

Контактний телефон: +380 96 284 60 23 — Оксана.

Номер рахунку: 5168 7574 1778 1020 — Оксана П’ятничук. 

Журналістка: Юля Варчук
Фотограф: Назар Яжинський

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:
🔸телеграмі 
🔸 вайбері
🔸 вацапі
🔸 фейсбуці
🔸 інстаграмі
🔸 твіттері

Наші партнери