ГЛУЗД

24 жовтня розпочнеться безкоштовний курс від психологів-практиків “Знати, як допомогти”. Це навчання для тих, хто працює з родинами, які постраждали від російської агресії. Впродовж навчання українці ознайомляться з базовими принципами психології для роботи з травмами та розвитку стійкості.

Ідейною натхненницею проєкту стала організація Орден Фенікса — від початку вторгнення тут підтримували  психологів, що працювали із жертвами війни. Це було ком’юніті спеціалістів, де збиралися і обговорювали роботу в нових реаліях, і під час цього прийшло розуміння, що із травмованими війною зараз комунікують не лише психологи, а й волонтери, які приїжджають у звільнені міста, лікарі, до яких звертаються нові пацієнти, вчителі, які навчають дітей, що виїхали з окупації чи бачили обстріли на власні очі. Тому вирішили створити проєкт, де психологи-практики пояснять, як допомогти і підтримати тих, хто травмований російською агресією. Після проходження цього курсу ви не станете практичним психологом, але будете знати, як підтримати, щоб не нашкодити, коли це потрібно. 

Під час підготовки проєкту до реалізації долучилися й інші організації, зокрема БО “One Ukraine”, соціальний проєкт “Право на освіту”, МОЗ та Олена Зеленська. Це дало можливість зробити курс відеолекцій якіснішим та безкоштовним для всіх охочих. 

Курс “Знати, як допомогти” складатиметься із 9 лекцій, які охоплюють такі теми: 

  • як правильно надати психологічну допомогу, навіть якщо ви не психолог; 
  • що таке ПТСР; 
  • чому комплексний ПТСР (посттравматичний стресовий розлад, — ред.) лікувати складніше, ніж звичайний; 
  • як говорити з постраждалими про те, що сталося, та вберегти себе від стресу, надати самодопомогу; 
  • як комунікувати з дітьми під час кризових станів.

Серед лекторів програми: дитяча психіатриня Наталія Масяк, психотерапевт когнітивно-поведінкової терапії Євген Пілецький, експертка з питань підтримки жертв домашнього насилля Альона Кривуляк, парамедик та експерт у сфері першої психологічної допомоги і поведінкового здоров’я при природних катастрофах Аві Тененбаум та інші. 

Реєстрація на курс почалася 17 жовтня. Після закінчення курсу всі  відеолекції будуть у вільному доступі на платформі EdEra.

Реєстрація за посиланням.

Журналістка: Ірина Блаженко

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери