ГЛУЗД

Сьогодні в Музеї історії міста Коломиї відбулася презентація книги Миколи Савчука “Коломия. 30 років у  Незалежній Україні”.

Микола Савчук. Коломия . 30 років у незалежній Україні.

Видати цю книгу було ініціативою Миколи Савчука, її підтримав відділ культури Коломийської міської ради, ділиться колишня його керівниця Уляна Мандрусяк. Книгу профінансувала міськрада, бюджет становить понад 200 тис. грн, тираж —  700 шт. 

Відділ культури Коломийської міськради  разом з Миколою Савчуком до цього  видав уже 5 книг про Коломию. 

Микола Савчук. Коломия. 30 років у незалежній Україні.

“Особливість книги “Коломия. 30 років у  Незалежній Україні” полягає в об’ємі. За 30 років чимало коломиян проявилося в різних галузях: промисловість, будівництво, культура, мистецтво, різноманітні фестивалі. Ця книга про тих, які творили, розвивали, будували та прославляли Коломию. Цієї інформації є значно більше, але це дуже важко помістити в одну книжку, хоч ми старалися це зробити”,  —  каже Уляна Мандрусяк.

Микола Савчук. Коломия. 30 років у незалежній Україні.

Микола Савчук вирішив показати Коломию за час незалежності. Робота над книгою тривала пів року.

Микола Савчук. Коломия. 30 років у незалежній Україні.

“Вона підсумовує перші 30 років нашої незалежності. Це те, що відбувалося на наших очах і укладається в новітню історію. 
Коломия часто перебуває в інформаційному полі України: від рекордів, фестивалів до трагічних моментів. Наше місто має що сказати у своєму літописі, це я і намагався сказати”.

Микола Савчук. Коломия. 30 років у незалежній Україні.

Під час роботи над книгою виникали певні труднощі:

  • Микола Савчук простежив, що люди перестали зберігати світлини так, як раніше, тому складно було віднайти певні фото: їх або немає, або ж вони погано збережені чи не мають датування. Був часовий проміжок, коли світлини ще так активно не розміщували на просторах інтернету, але й уже не так ретельно зберігали.   
  • Складно було визначити пріоритетність, бо подій було багато, тут допомогла преса, архіви. 
Микола Савчук. Коломия. 30 років у незалежній Україні.

У книзі “Коломия. 30 років у  Незалежній Україні” представлено культуру, освіту, промисловість, торгівлю, медицину, соціальну сферу, спорт, громадсько-політичні організації. Помаранчеву Революцію та Революцію Гідності. Є розділ про багатонаціональні родини, про села, які приєдналися до Коломийської ОТГ, є всі депутатські скликання і найважливіші рішення, які вони ухвалили. 

Над книжкою також працювали:

  • упорядниця Уляна Мандрусяк
  • дизайнерка Юлія Венц
  • фотограф Ярема Проців
  • літературна редакторка Ірина Савчук
  • мистецький консультант Мирослав Ясінський

Фотограф: Віталій Клименко

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери