ГЛУЗД

Пам’ятна монета до річниці першої літописної згадки про Коломию — це благодійний проєкт, який реалізовують військовий капелан Василь Довганюк та сім’я Мельників. Ми поспілкувалися з Олексою Мельником (його історію читай тут) та дізналися більше про проєкт.

Монету придумали та розробили мої батьки, а я допомагаю її поширювати. Ідея полягає в тому, щоби створити фонд, який би допомагав  потерпілим в АТО. 

Мої батьки — заробітчани в Ірландії, колись вони займалися благодійністю та збирали кошти на допомогу коломийській дівчині, яка серйозно хворіла. Доки вони зібрали необхідну суму і надіслали  її в Україну, через важку хворобу дівчина померла і ці гроші не допомогли. Гроші витратили на допомогу іншій людині, яка теж потребувала допомоги. Після цього випадку ми зрозуміли, що добре, коли є вже зібрані кошти ще до того, як виникла проблема. Але мої батьки не хотіли просто дарувати гроші, а мали бажання якось поєднати благодійність зі святкуванням 780-річчя Коломиї, тому й створили таку пам’ятку, щоб коломияни чи гості міста могли придбати сувенір і так вкласти кошти в благодійний  фонд.

Ці сувеніри карбує Монетний двір Закарпаття, на них зображено три архітектурні пам’ятки міста: Коломийська ратуша, Музей писанкового розпису та Катедральний собор.  На звороті є гравюра з історією міста, де чумаки везуть сіль попри Прут. Із цього і починалася Коломия як місце торгівлі: чумаки возили сіль через Коломию,  тому їх і кликали  коломийцями.

Монета коштує 200 гривень, усі отримані кошти передадуть на благодійність. Увесь наклад монет, а їх 600 шт., мої батьки передали військовому капелану Довганюку, він витрачає кошти за цільовим призначенням. Тож якщо людина потерпіла після АТО, вона може звернутися до благодійного фонду і попросити про необхідну допомогу. 

Сувенірна монета — лише перший крок, далі будемо продумувати якісь новітні ініціативи, щоб у волонтерів, які допомагають людям, що потерпіли в АТО, постійно були кошти.

Залишилось близько сотні монент. Пам’ятку можна придбати в інформаційно-туристичному центрі, Краєзнавчій бібліотеці, крамниці коміксів UA Comix або звернутися ж за номером: +380939275954  —  Олекса Мельник.Журналістка: Каміла Чернєцова

Фото: архів Олекси Мельника

Основна світлина: Коломия Культурна

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери