ГЛУЗД

Це літо внесло корективи в життя багатьох людей, зокрема й фестивальників. Через карантинні обмеження організатори скасували / перенесли заходи, а сезон став зовсім не фестивальним. На згадку тих драйвових літніх днів розповімо тобі історію одного фестивального пастора.

Файне Місто — не просто фестиваль, а місто, що з’являється на 4 дні. На його території свої закони та порядки. Відвідувачам біля входу на Територію вільних людей (так ще називають фестиваль — ред.) видають паспорт, що засвідчує громадянство цього міста (Файних людей).

“Ми подумали, що нам треба очільника міста та духовного наставника, а також власну релігію щастя, миру та добра. Від очільника ми відмовилися, бо все ж у нас Територія вільних людей. Народовладдя, себто, найкращий спосіб управління”, — розповів один з організаторів фестивалю Володимир Пасяка.

А от духовного очільника вирішили-таки знайти. Він мав передавати всі цінності фестивалю та єднати файних містян. 

Ми хотіли знайти добру і харизматичну людину, яка вселяє довіру й водночас може легко та повчально поводитися з Файними людьми”, — каже Володимир.

Креативний директор фестивалю Павло Варениця запропонував на цю роль Володимира Кравчука.  Так і з’явився пастор.

Пастор Файний людей — це фестивальний герой, який відповідає за канонічність фестивального двіжу. 

Він не є справжнім священником. На фестивалі в нього окрема локація — РАГС. Там він одружує відвідувачів та проводить церемонії, сповідає, посвячує у Файну Людину, а за потреби й чарку може налити.

Ще пастор кожного дня рятує душу і тіло фестивальників, заохочуючи робити ранкову руханку.

Уперше пастор з’явився на Території вільних людей 2018-го. Його одразу полюбила публіка, і того літа 300 пар захотіло розписатися саме в його РАГСі. 

Друзі та близькі Володимира до такої ролі ставляться позитивно, а дехто навіть спеціально вирушає на фестиваль, аби їх розписав  пастор. 

Після першого “пасторства” фестивалі стали невіддільною частиною літа нашого героя. Тепер кожного року в серпні (за винятком карантинного) він   —  фестивальна людина.

Володимир Кравчук —  актор, який грає в “Дикому Театрі” та “Київському академічному театрі на Лівому березі”, знімається в кіно та гумористичних програмах. 

Нещодавно чоловік став батьком. За його словами, це єдина відрада безфестивального літа. 

Виховую майбутнього служителя фестивального культу”, — каже Володимир.

Цікавий випадок трапився з пастором Володимиром першого року “служіння”. До нього підбіг хлопчина та захотів посповідатися.

«Я запитав, що поганського він слухав останнім часом? Він відповів: “Каюсь, дивився кліп Аліни Гросу”», — каже пастор.

Це літо повністю робоче. Тепер у пастора зйомки в серіалі “Прибулець” від “Мамахохотала” та підготовка до прем’єри “Хлібне перемир’я” за Сергієм Жаданом. За фестивальним літом “служитель” сумує та очікує нового сезону.

“У день запланованого старту навіть дістав із шафи форму пастора. Сльоза не покотилася, але, відверто, було сумно. Мій організм уже звик до фестивального графіку в сей період!”

Журналістка: Ірина Блаженко

Фото: Архів фестивалю Файне Місто

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери