ГЛУЗД

У Жені жвавий погляд та мила усмішка. Мати Іванна згадує, що син ніколи не хотів гратися машинками, тільки ляльками: спочатку заплітав їх, потім фарбував і стриг. Жінка розповідає, що якось залишила його на трохи з молодшою сестрою, а коли повернулася, то побачила Софійку з новою стрижкою. Тоді хлопчик уперше підстриг свою клієнтку під каре. 

Спочатку це заняття захоплювало тільки Женю, батьків насторожувало.

Йому дев’ять, і свої літні канікули він проводить у салоні, де опановує перукарську справу.

Женя має вади слуху.

“Уперше я зрозуміла, що з моєю дитиною щось не так, коли йому був 1 рік і 3 місяці. Я покликала його, а він не відгукнувся”, — ділиться Іванна.

Сім’я відразу звернулася до лікарів. Після багатьох обстежень з’ясували: хлопчик майже не чує (сенсоневральна приглухуватість 3-4 ступеня). У такому разі дієвим є лише процесор, що допомагає ліпше чути.

У двох сестричок Жені також глухота. Мати каже, що це невиліковне, та завдяки процесору і вправам, які виконує з матір’ю, хлопчик уже вимовляє деякі слова. 

Кілька років тому Женя загубив свій перший слуховий апарат, який коштував 30 тис. грн. Мама зробила публікацію в місцевій спільноті з проханням повернути, якщо хтось знайде апарат. Пропажі не знайшли, проте допис побачили коломияни, які тепер живуть у Лондоні, і надіслали хлопчику слуховий апарат. Між сім’ями виникли дружні стосунки. Перші манекени, завдяки яким хлопчик зміг вдосконалювати свою майстерність, Женя отримав в одному з пакунків від нових друзів сім’ї.

Після цього він ще більше захопився перукарством. А згодом  подруга мами Ольга Пнівчук познайомила сім’ю з майстром Андрієм Грабчуком. Він, почувши про талант хлопчика, радо погодився провести екскурсію салоном, а незабаром там облаштували для Жені робоче місце. Тепер хлопчик здобуває практику під керівництвом Андрія, надає перукарські послуги, робить це майже професійно. Уже під час другого заняття Женя підстриг свого хрещеного. 

Ще хлопчик розвиває музичні здібності: грає на сопілці, вивчає ритм музики. Також Женя ходить на танці та малює. Любить квіти й часто дарує їх матері. Він має чітку мету і наполегливо йде до неї щодня маленькими кроками, маючи лише дев’ять років.

Журналістка: Оксана Мельничук

Фото: Оксана Санагурська

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери