ГЛУЗД

Жінку невисокого зросту, яка щодня сидить на проспекті Чорновола, важко не помітити, адже вона виділяється червоною парасолькою. За будь-яких погодних умов жінка щодня сидить тут і поповнює мобільні рахунки перехожим. Також у неї можна придбати стартові пакети різних операторів чи отримати консультацію щодо зв’язку. За документами вона — Куташівська Олена Іванівна, та всі її знають як Ольгу Іванівну і саме так до неї звертаються. 

“Я сама собі присвоїла таке ім’я, бо народилася 25 липня, майже на свято Ольги.  Це ім’я мені більше імпонує”.

Жінці 65. Вона має дві освіти: економічну й аграрну. Закінчила Снятинський сільськогосподарський технікум та Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут. 

“З дитинства я мріяла бути математиком і поступити на фізмат, але життя повернулося по-іншому. Та я таки пов’язала його із цифрами (Сміється)”.

2 роки Ольга Іванівна працювала заступницею головного бухгалтера в “Заготзерно”. Опісля — у Коломийській дослідній станції, де спочатку була лаборанткою, а згодом старшою науковою працівницею відділу економіки. Жінка має понад 30 років досвіду роботи з людьми.

Життя під червоною парасолькою

Коли 15 років тому син подарував Ользі Іванівні телефон, вона сама навчилася ним користуватися, тоді й з’явилася ідея поповняти рахунки. Жінка почала робити це, коли ще працювала на дослідній, а після виходу на пенсію взяла стіл, крісло, червону парасольку і розпочала нову історію.

Пані Оля — вдова, живе сама, й сидіти в чотирьох стінах їй важко, а на стометрівці люди, які завжди раді її бачити. Вони йдуть сюди не тільки з проханням допомогти з телефоном, а й заради розмов із жінкою. 

“Я довіряю майже всім людям. Така є, що поробиш… Інколи мене просять поповнити рахунок без грошей, а вже зранку іншого дня приносять. Були випадки, коли люди обманювали й не повертали грошей… ”.

Там, де закінчується робота

Ольга Іванівна каже, що вільного часу майже не має, бо вона ще й сам собі бухгалтерка: після робочого дня займається підрахунками. А вже потім може почитати детективи чи романи, полюбляє дивитися різні телепередачі. 

“Книжок маю дуже багато, більшість ще не прочитані, але все ще попереду”.

Жінка приходить додому, годує Пушка, який її завжди зустрічає. 

Двоє її синів живуть за кордоном, Ольга Іванівна має шістьох онуків. До неї часто в гості навідується сестра-близнючка Ганна. Вони дуже близькі та дружні, Ольга Іванівна каже, що сестра — її друг та оберіг по життю. Коли жінка хворіє чи просто погано почувається, тільки Ганна це відчуває. 

Пані Ольга любить готувати, особливо борщ та вареники. Захоплюється подорожами, кожного року кудись їде відпочивати, у Солотвино, Крим, Польщу, Чехію, ходить у Зарваницю.

“Хочу, щоб люди були трішки добрішими, посміхалися через дрібниці, тоді й будуть щасливі”.

Журналістка: Оксана Мельничук
Фотограф: Коля Король

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери