ГЛУЗД

Ми пишемо, ти читаєш, здавалося б, що ще треба?

Фідбеку!

Так, нам важливо, що ти думаєш про текст, героїв, нашу команду та роботу загалом.

Перш ніж текст потрапить у твою стрічку…

Перед тим, як написати текст, журналісти формують список тем, що можуть тебе зацікавити, й погоджують його з редактором / редакторкою. Принаймні так відбувається в Глузді. Для журналістів та редакторів теми матеріалів — це те, що не дає спокійно спати.

Потім журналіст спілкується з героєм / героїнею, з’ясовує поняття, заглиблюється в суть та пише. Якщо журналіст / журналістка переймається темою, то може отримати побічні ефекти від роботи: це сниться або ж найближчі люди декілька днів вислуховують розповіді про матеріал, над яким працював журналіст / журналістка.

Потім над цим текстом чаклують редактори, а цей процес не легкий.

Дизайнерка або ж фотографка (усе залежить від теми тексту) активно працює над візуалізацією матеріалу.

Після цього текст потрапляє на сайт та до тебе в стрічку.

Фідбек допомагає нам зрозуміти, чи був матеріал корисним для тебе.

Фідбеки: які вони…

Навіть звичайний лайк  дає нам зрозуміти, що матеріал мав для тебе цінність. 

Якщо ти поширюєш текст — він тебе зацікавив і ти хочеш, щоб його побачили друзі.

Коментарями не часто оцінюють журналістську роботу, але це те, що є для нас інформативним.

Увага: я не кажу про схвальні коментарі, а про реакцію, що допоможе нам зрозуміти, які емоції в тебе викликали текст, тема, герой, ініціатива. 

Свої відгуки можна писати й особисто журналістам. Поділюся лайфхаком: майже в кожному матеріалі Глузду внизу є активне посилання на сторінку журналістки, яка над ним працювала. Там можеш відірватися, побачить це тільки журналіст.

А ще ти можеш запропонувати тему. Тоді ми розуміємо, що тебе цікавить. Своєю чергою, редакція залишає за собою право вирішити, чи брати цю тему на опрацювання.

Часто написання тексту забирає багато енергії та ресурсу, а результат можна побачити не одразу, що інколи призводить до загальної втоми та навіть апатії. 

Зі свого досвіду можу сказати, що з таких станів майже завжди витягували відгуки читачів. Вони були неочікуваними й змушували продовжувати працювати. Звісно, люди, які писали щось про текст чи героя, не здогадувалися про мій стан, але їхній відгук тоді був надважливим і вчасним.

Думаю, це стосується більшості журналістів, бо, щоб написати хороший текст, треба пройнятися темою, а це ресурсозатратно. 

Донейт  —  це любов

Так, донейт  —  це теж твій відгук про нашу роботу. Він свідчить про те, що ти любиш медіа і його життя для тебе важливе.

До слова, Глузд можна підтримати тут.

А залишити фідбек  —  тут.

Ти  важливий / важлива для нас, як і твій фідбек, якими б вони не були. Так ми разом можемо стати кращими!

Авторка: Олена Гелетюк

Фото: Оксана Санагурська

Щоб краще чути серцебиття нашого медіа – підписуйся на наш Telegram-канал.

Наші партнери