Від 1 вересня (початок церковного року) нерухомі свята, такі як Різдво, Богоявлення, Стрітення, Преображення Господнього та інші, що мають визначений день, Українська Греко-Католицька Церква вшановуватиме за новим стилем.
Водночас свята пасхального циклу, Великдень, Вознесіння, Зіслання Святого Духа, будуть відзначати відповідно до старого стилю.
«Я б наголосив: це не тільки Різдво! Під час дискусій і приготування до нашого Синоду ми не говорили про Різдво, але про всі свята, які належать до нерухомого циклу. Бо це абсолютно проти будь-яких літургійних правил змінювати дату святкування лише одного свята. Не можна змінювати дату Різдва, переносячи на 25 грудня, а всі інші залишати за старим стилем», — пояснив Блаженніший Святослав.
Пасху і всі пов’язані з нею свята УГКЦ в Україні відзначатиме за старим стилем, як раніше.
За словами Предстоятеля, календарна реформа УГКЦ в Україні матиме два етапи. Зараз зроблено перший крок. Щодо святкування Пасхи, то єпископи “вирішили трохи зачекати”.
Блаженніший Святослав пояснив, що 2025 року відзначатимуть 1700-річчя Першого Вселенського Собору. Готуючись до цього ювілею, ведуть спільну працю в діалозі між Римом і Константинополем над оновленою Пасхалією, згідно з якою всі християни світу святкуватимуть Пасху в один день.
“Будемо разом працювати, долучатися до процесів вселенського християнства для реформи Пасхалії. Сподіваюся, що це буде справа, хоч недалекого, та все ж майбутнього”, — додав Глава УГКЦ.
Парафії, які ще не готові до такого кроку, матимуть змогу з дозволу свого єпископа до вересня 2025 року святкувати нерухомі свята за старим стилем.
“Для тих парафій чи поодиноких громад, які відчувають себе ще не готовими до такого кроку (за окремим благословенням єпархіального єпископа), залишити можливість літургійного життя за юліанським календарем на період до 2025 року Божого”, — йдеться у 2 пункті 5 постанови Синоду.
А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у