ГЛУЗД

Від 15 лютого до 31 березня 2023 року, відповідно до нових Правил любительського і спортивного рибальства, у всіх рибогосподарських водних об’єктах діє заборона на вилов щуки в період нересту.

“Щука — бажаний улов для багатьох любителів риболовлі. Та невдовзі рибалкам доведеться зробити перерву, необхідну для успішного відновлення популяцій цього цінного виду прісноводних хижаків.

Ця заборона в Україні вводиться вперше і нарешті відповідатиме логіці процесу розвитку цього виду риб. Адже щука — одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами інших видів”, — повідомляє Державне агентство меліорації та рибного господарства.

За незаконне добування щуки передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність, а також відшкодування збитків, нанесених рибному господарству. 

Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 гривень.

Також триває заборона вилову риби на зимувальних ямах. Вона діятиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2023 року.

Фото: Canva

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери