ГЛУЗД

Завтра, 5 вересня, розпочинається фестиваль “Коломийські представлення”. Упродовж 8 днів на сцені академічного обласного українського драматичного театру імені Івана Озаркевича 10 українських театрів продемонструють 14 вистав.

5 вересня 

18:00

Розпочнеться фестиваль з вистави Київського національного академічного драматичного театру ім. І. Франка «Трамвай “Бажання”» автора Тенессі Вільямса. 

Основою сюжету є долі двох сестер —  Бланш та Стелли. Дівчата зростали в затишному родинному маєтку «Прекрасна мрія» й вірили, що благополуччя, добро, щастя і любов супроводжуватимуть їх завжди. Але життя нагадало, що щастя — це лише миттєвість.

Смерть батька стала початком руйнації ідилії. 

Стелла полишила “Прекрасну мрію”, а Бланш лишилася вірною ідеалам “Прекрасної мрії”. 

За якийсь час Стелла повертається. Для Бланш зустріч із сестрою та події, що розгортаються в родині Ковальських, стають фатальними…

6 вересня 

13:00

Уперше з виставою до Коломиї завітає Дніпровський міський телевізійний театр з фантазійною мелодрамою “Перехрещені часом”. 
Неймовірне кохання розділене в часопросторі… Як могли б скластися стосунки між людьми з різних епох? Чи знайшли б точки дотику споріднені душі? На ці питання дасть відповідь містичне фентезі “Перехрещені часом”.

18:00

Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім. І. Озаркевича до фестивалю підготував аж дві прем’єри.

6 вересня покажуть одну з них — “Три ідеальні подружжя”. 

Три пари — усі давні добрі друзі —  святкують річницю своїх весіль. Подію перериває звістка про смерть спільного друга — Густаво Феррана. Зачинившись у кабінеті, чоловіки зачитують прощального листа покійного друга, який він заздалегідь залишив на випадок своєї смерті. І це стає причиною всіх чвар, викриттів і пристрастей. Де та межа між примарним щастям та істиною? Кому потрібна правда?

Вистава ставить багато запитань і дає причини для роздумів.

7 вересня 

11:00

Третій фестивальний день розпочне Чернівецький музично-драматичний театр ім. О. Кобилянської музичною казкою для діток “Як стати справжнім бегемотом”.

Маленький бегемотик у розпачі — його апетит десь пропав. Що ж робити нашому герою? Як знайти отой чудернацький “апетит”? Хто знає, як він виглядає? Може, вовк-слідопит чи полохливий їжачок, а може, маленьке черепашеня знає і допоможе знайти?

18:00

Того самого дня чернівецька трупа покаже виставу “Тітонька на мільйон”. 

Чарлі Вікему і Джеку Чесні, студентам Оксфордського університету, терміново потрібно знайти компаньйонку для зустрічей зі своїми коханими дівчатами — Еммі й Кітті. Для цього вони переодягають у жіночу сукню приятеля Бабса Баберлея, змушуючи його видавати себе за Донью Люсію, тітку Чарлі з Бразилії, багату і знатну особу. Усе заплутується, коли до цієї “тітки” починають залицятися сер Френсіс та Спетлайг. Тоді ситуація виходить з-під контролю.

8 вересня

11:00

Мукачівський драматичний театр покаже для дітей казку “Пригоди чаклунки Шиші” за мотивами казок Г. А. Лисенка, яка навчає малят бути слухняними і не жадібними.

18:00

Також Мукачівський драматичний театр покаже комедію “Шахрайки”.

Неймовірно комічні події відбуваються під “сорокаватним сонечком” комунальної квартири. Так буває, коли настає негода не тільки на дворі, а й у житті. Негода, безгрошів’я… Саме до такої халепи потрапляють дві подруги — Оля та Жулька. На роботі — раптові проблеми, грошей — кіт наплакав, за кімнату — борг! Та ще й паспорти забрала господиня квартири! Американська мільйонерка пропонує залишити свій статок лесбійській парі з колишнього СРСР, яка сподобається їй найбільше! І почалося…

9 вересня 

11:00

Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка виступить для дітей з казкою “Підступна Жаринка”.

18:00

А для дорослих ввечері актори покажуть комедію “Контрабас розбушувався”. 

Комедія насичена багатьма неочікуваними побутовими колізіями, інтригами, перипетіями, у які потрапляє головний герой Геннадій Куріцин, і ось, здавалося, б “все пропало”, аж доки в його життя не увірвалося кохання.

П’єса про нас і про все, що нас оточує, надихає і рятує від божевілля.

10 вересня

11:00

Вінницький академічний обласний театр ляльок покаже народну казку “Коза-дереза”

18:00 

Ввечері Волинський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т. Шевченка запрошує на сентиментальну комедію “Повернення в Соренто”.

Події відбуваються в пансіоні для людей похилого віку. Двоє чоловіків переосмислюють минуле, аж тут з’являється її величність — Жінка! І вона надзвичайна. 

11 вересня 

18:00

Передостаннього дня фестивалю Полтавський академічний український музично-драматичний театр імені Миколи Гоголя розважатиме історичним анекдотом “Наполеон і Жозефіна”.

12 вересня 

12:00

Розпочне останній фестивальний день прем’єра від Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім. І. Озаркевича “Фарбований лис”.

18:00

Завершить фестиваль драма “Емігранти” від Львівського національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької.

Квитки на вистави можна придбати в касі театру.

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери