ГЛУЗД

Новий проект театру “Соломія” із назвою “Сцена літературного театру” розпочалася з абсурду.

Мова йде про жанр. Актори театру представили глядачеві невеличку постановку за сценарієм коломийського журналіста, театрального критика і, як виявилося, ще й драматурга, Андрія Малащука.

Постановка “Той, що ховається” викликала жваве обговорення. У залі були присутні студенти та представники старшого покоління – і тут думки розійшлися.

Жанр абсурду таки дався взнаки, оскільки кожен зрозумів виставу по-своєму.

Герой чинить суїцид під впливом двох дійових осіб, які в абсурді символізують суспільство: воно часто подавлює, нав’язує, а врешті-решт – поглинає. Йому насадили думку про чисельні його промахи, недосконалості та те, що такі, як він, не мають права на життя. Герой намагається відчайдушно боротися, але тиск оцих двох сильніший.

Андрій Малащук каже, що мав на меті показати, як під впливом суспільства, під тиском, людина здатна повірити у свою вину та нікчемність, навіть якщо цього немає.

Окремі глядачі сприйняли сам факт суїциду неприпустимим, інші ж – що головний герої не цінував свого життя та з самого початку постановки не оцінював всіх його барв – цим і спровокувалось таке фатальне закінчення.

Глядацька аудиторія, серед яких були письменники і драматурги, переконували Малащука у тому, що п’єсу все ж прийдеться дописати, бо такий задум має бачити ширша аудиторія у більш презентабельному форматі.

І хоча жанр абсурду ще новий і незвичний коломийському глядачеві, все ж, на думку глядацької аудиторії, має право на життя та, можливо, навіть приживеться.

“Сцена літературного театру” – мистецький проект театру “Соломія” та Української енциклопедичної бібліотеки імені Івана Винничука. Його основна мета – представити на огляд і критику глядачу твори сучасного українського драматурга, щоразу іншого. Чи стане п’єса постановкою – залежить від оцінки аудиторії.

“Сцена літературного театру” відбуватиметься двічі на місяць у приміщенні Української енциклопедичної бібліотеки імені І. Винничука за адресою: м. Коломия, вул. Шкрумеляка, 13а., її слухачами можуть стати всі охочі, вхід вільний. Актори просять прихопити з собою хороший настрій, бо драматургія – складна річ, трапляються і абсурди!

Наші партнери