ГЛУЗД

Хвороба, яка з роками набирає обертів і  потребує титанічних зусиль хворих, щоб ті  могли жити нормально. Мова про цукровий діабет. Він є причиною створення  першої в Коломиї організації для «солодких діток». Три активні мами: Наталія Кіселейчук, Вікторія Тимофій та Наталія Смушак – започаткували спілку дітей, які хворі на цукровий діабет першого типу. Вона  має назву «ДІА Коломия».

Лозунг команди: «Діабет об’єднує!». Це одне із завдань заходів, які організація в майбутньому планує проводити. Сьогодні  в Коломийському районі налічується 44 хворих дитини. За словами батьків, їм важливо знати один одного та спілкуватись.

«Труднощів дуже багато, і діткам важливо знати, що вони такі не одні. Повсякденне життя нелегке. Наші діти борються кожного ранку, ввечері і навіть вночі, щоб мати змогу піти до школи, на гуртки та навіть просто погратися. Словом, щоб виглядати, як звичайні діти, якими вони здаються на перший погляд, треба докласти багато зусиль»,  – ділиться мама Наталія Смушак.

Дуже важливою є атмосфера в шкільному колективі дітей. Особливо, коли керівництво, вчителі і самі діти обізнані та можуть допомогти хворим. Мами розповідають, був випадок, коли один хлопчик втратив свідомість в школі і однокласники його власноруч віднесли в клас та надали необхідну допомогу.

Знайомство та спілкування є не однією ціллю активних мам:

«У нас є медична мета – домогтися безкоштовного постачання глюкогену. Він  необхідний в разі критичного стану, коли хворий падає в кому. А ще мати змогу безкоштовно  проходити аналіз, який діти обов’язково здають раз в три місяці», – розповідає організаторка Христина.

Для дітей провели майстер-класи та пригостили смаколиками.  На заході були присутні лікарі, які займаються лікуванням “солодких дітей”, священнослужителі та спонсори організації. Лікарі запевнили присутніх, що хворі на цукровий діабет можуть опановувати більшість професій, займатись майже всіма видами спорту –  жити повноцінним життям.

Мами кажуть, це тільки початок і вже планують безліч різноманітних заходів та поїздок, щоб зробити життя дітей солодким.

Наші партнери