ГЛУЗД

У Студентському сквері гамірно, сьогодні тут відбувається “Алея можливостей”. Близько десятка громадських організацій представляють себе та свою роботу коломиянам. Організаторами заходу виступили коломийські школярі: Ольга Кішкіна,Тарас Томенчук, Юлія Щепан, Юліана Бойчук та Іванка Живачук.

За словами Тараса Томенчука, таким заходом організатори хочуть збільшити кількість активної молоді в Коломиї, а також показати, що освіта може бути не тільки шкільною, що можна робити багато цікавих речей навіть у такому маленькому місті, як Коломия. “Ми хочемо спонукати молодь розвиватись”, – каже Тарас.  

“Насправді у Коломиї безліч можливостей. Ми за місяць організували цей проект. Просто треба сісти і це зробити. Так, у нас були фейли, але як без цього! Але будь-яка помилка – це досвід!” – розповідає Ольга Кішкіна, – “Я хочу бачити афіші з заходами, які підготували мої однолітки. Я хочу бачити молодих людей, які організовують щось цікаве і хочуть більшого, а не курять за школою та вживають алкоголь і більше нічим не цікавляться!”

“Алея можливостей” зібрала не тільки коломийські організації, а й Всеукраїнські. Пласт, програма обміну майбутніх лідерів FLEX, Школа шляхетних українок, Українська академія лідерства, ФУС, Дебатний клуб, БФ “Konyk_help”, платформа розвитку Space Up, організація АСЕТ, ГО “Освіта для нас”… Усі вони хочуть розповісти про себе, а також долучити молодих коломиян до волонтерства та саморозвитку.  

До прикладу, завдяки програмі обміну майбутніх лідерів FLEX школярі мають змогу поїхати на рік до США. Представники ж АСЕТ більш детально розповідають про важливість волонтерства та роботу їх організації, яка працює більше 20 років в області профілактики ВІЛ/СНІДу і турботи про людей хворих на СНІД у різних країнах Європи, Африки, Азії, Америки й Австралії. А за словами представників БФ “Konyk_help” ,вони раді популяризувати благодійність і хочуть, щоб люди дізнались про якомога більше організацій, які допомагають розвиватись та реалізовуватись. Голова ж ГО “Освіта для нас” хоче побачити, наскільки активно живе коломийська молодь та, можливо, знайти кількох лекторів для майбутніх лекцій з критичного мислення, які розпочнуться з вересня. А представник платформи розвитку Space Up вважає, що з молоддю потрібно спілкуватись та показувати можливості реалізації та розвитку у рідному місті, тому організація всіляко підтримує та допомагає в реалізації подібних проектів.

Усі організації абсолютно різні, проте мета у них одна: забрати молодь з вулиць, допомогти усвідомити силу, якою володіє кожен, та навчити реалізовуватись у рідному місті. Вони ламають стереотипи про те, що у Коломиї нічого робити. А прості коломийські школярі сповнені неймовірного потенціалу вирішили показати це усім. Ось така історія “Алеї можливостей”.

Що ж до організаторів, то Юліана Бойчук, Юлія Щепан та Тарас Томенчук з вересня запускають цікавий проект, а саме платформу, що буде проводитись здебільшого на англійській мові. Проте просили не плутати з розмовним клубом, який вже існує на базі Space Up. Проект молодих ентузіастів в розробці, тому організатори тримають інтригу стосовно деталей.

Наші партнери