ГЛУЗД

Кіт Ґудзик ліниво потягнувся, озирнувся і всміхнувся. Йому 10 років. Ви не знаєте Ґудзика?! Тоді ласкаво просимо у казку!

10 років тому у кімнаті своєї доньки Олег Лобурак створив казкового персонажа – кота Ґудзика, який з роками став неймовірно популярним далеко за межами дому відомого коломийського художника. Ґудзик може похвалитись і мультфільмом, і пам’ятником, і книжками про його пригоди, і навіть фестивалем у свою честь.

Фестиваль “Коломийські мініатюри” відбувся минулого року та здобув неабиякої популярності і цьогоріч він знову відчинив двері для поціновувачів мистецтва. Якщо перший фестиваль був присвячений саме коту Ґудзику і всі творіння були у вигляді героя, то цього разу Олег Лобурак вирішив не прив’язувати темактику до свого творіння, а задати темою простих котів. Художник розповідає, що виявив цікаву річ: топ 100 художників світу у своїй творчості мають малюнки котів і зробив висновок, що тема є досить популярною. На думку Олега Лобурака, діти легко вловлюють тренди та новітні техніки.

Сучасне мистецтво, широко крокуючи, йде вперед, і тільки дитина може своєю безпосередністю сміливо поєднувати кольори.

У соцмережі митець оголосив, що збирає талановитих юних коломиян 10 червня на свій фестиваль. Роботи висіли на шнурках по всій залі мистецького центру “Світовид”. Що цікаво, діти долучились до розвішування своїх робіт.

2018 рік є ювілейним для Олега Лобурака. Тому він вирішив провести три великі акції, присвячені цій події,  серед яких є і цей фестиваль. Під час його проведення, окрім виставки, усі охочі могли взяти участь у майстер-класах, приміряти ростову ляльку кота Ґудзика, а також переглянути виставу “День народження кота Ґудзика”, яку представляли актори коломийського Franco-театру.

На фестивалі був присутній посол Угорщини, який разом з колегами обрав трьох переможців виставки. Юні коломияни боролись за гра-прі – поїздку в Угорщину, два інші переможці отримали грошовий приз. До слова, в Коломию надіслали роботи з 18 країн, усього участь взяло 750 дітей, а наступного року Олег Лобурак планує залучити дітей діаспори. Цьогорічними роботами будуть прикрашені стіни Коломийської дитячої лікарні. Кіт Ґудзик задоволено посміхається крізь вуса: його товариші-коти будуть робити добру справу.

Фото із архіву Олега Лобурака

Наші партнери