ГЛУЗД

За останні декілька років Коломия добряче змінилася. Великий вклад сюди внесли не тільки міська влада, а й громадські активісти. Молоді люди, котрі не покинули Коломию, щодня роблять наше колоритне містечко ще більш  затишним. Про це свідчить активна благодійна діяльність, екологічний та мистецький рух, неформальна освіта та різні інші громадські проекти. Все це творять люди, котрі живуть між нами. До Дня молоді ми вирішили детальніше ознайомити читачів із діяльністю молодих людей та опитати громадських активістів для чого вони витрачають свій час на цю діяльність.

Іван Візнюк – голова ГО “Білий камінь”. Організація займається пропагандою скелелазіння. Активісти влаштовують часті походи в гори. Члени організації написали декілька проектів на “Громадський бюджет”, один із них минулого року виграв конкурс і вже незабаром у Коломиї встановлять навчальний стенд для скелелазіння. Більше про організацію читайте тут.

“Ми шукаємо можливості зробити умови для розвитку гірських видів спорту. Для нашої діяльності потрібна матеріально-технічна база. Ми гуртуємо довкола “Білого каменю” людей, котрим це цікаво. Нам прикро, що для того, щоб потренуватися доводиться їхати далеко за межі міста. На популяризацію всього вищесказаного і спрямована моя діяльність”.

 

Інна Якуб’як – Головний спеціаліст відділу молоді та спорту міської ради.

Громадська діяльність дівчини розпочалась ще у педагогічному коледжі, в якому Інна три роки очолювала Студентський парламент, у 2011-2012 рока була головою Молодіжної ради. До сьогоднішнього дня, не зважаючи на те, що робота з молоддю входить в обов’язки дівчини, вкладається у розвиток міста і у післяробочий час. Є членом кількохгромадських організацій, серед яких ГО «Молодь за власне майбутнє».

“Підтримую будь-які ініціативи, відвідую майже усі заходи, які відбуваються в місті. І захоплююсь людьми, які роблять корисні справи для суспільства.

Я живу за принципом, що майбутнє твориться уже сьогодні. І кожен хороший вчинок не минає безслідно. І де б ти не був – потрібно старатися бути кращою версією самого себе. Громадська діяльність – це завжди безцінний і цікавий досвід, безліч знайомств і найважливіше – багато позитивних і часто доброчинних справ. А без цього у сучасному світі неможливо. Кожен може бути корисним, та не кожен хоче.  Хочу, тому коли є така нагода – завжди її використовую”.

 

 

Назарій Тодорів – голова благодійного фонду “Konyk_help”. Фонд активісти заснували близько двох років тому, спочатку збирали кошти для онкохворого друга Андрія Коника, а коли хлопець помер, то розпочали збір коштів для онкохворої Юлії Дмитренок.

Зараз фонд реалізовує низку благодійних проектів, серед яких “Соціальний візит” – щотижневі відвідини школярами Геріатричного пансіонату та “Кошик допомоги” – збір продуктів на Великодні свята для потребуючих сімей.  На сьогоднішній день, учасники фонду, разом із Назаром, працюють над втіленням в життя нового благодійного проекту, про який розповімо вам уже згодом. Філії благодійного фонду “Konyk_help” розпочинають свою діяльність і у інших містах.

 

Михайло Вовк – засновник та координатор фестивалю “Drive for life Fest”, який щорічно збирає в Коломиї тисячі шанувальників хорошої музики, драйву та емоцій. Михайло є ще й співзасновником “Лікарняної каси Прикарпаття”.

А ще, Михайло, разом із командою “VOVK creative group” допомагають із організацією міських фестивалів.

“З дитинства мріяв бути громадським активістом”.

 

 

 

 

Михайло Данищук – координатор громадської платформи розвитку “Space Up”. Проект, який має на меті просування неформальної освіти, розвитку та мотивації. На базі Space Up відбулися курси Фотошколи, Медіашколи, Школи графічного дизайну, навчальні курси з Використання ІТ-технології, Предметно-орієнтоване програмування, Робота з даними в Google Таблицях та ще багато іншого. А також утворилися Дебатний клуб та Коломийська Асоціація Підприємців.

“Мені не байдуже майбутнє мого міста, моєї країни. Я хочу бути до нього причетним та зробити його кращим!”  

 

 

 

 

 

Максим Вердеш – голова ГО “Екоґвалт”, котра займається проблемами екології, зокрема болючою темою сортування сміття. Молоді люди проводять зустрічі із коломиянами, де розповідають про те, чому важливо сортувати сміття та до чого може призвести недбале ставлення до екології в цілому.

“Громадською активністю мене мотивує займатися проблема ресурсів. Я вважаю, що людина має раціонально їх використовувати, а це включає в себе сортування і переробку відходів.  Крім того, це ще й проблема відповідальності, бо потрібно усвідомлювати, що відбувається з ресурсами, які ми просто викинули. Та ще й до всього, цим забруднюємо природу, що аморально, як на мене.”

 

 

 

 

Ірина Магас – координатор громадського проекту “Кава з GEO”. Це серія зустрічей із цікавими людьми, які є спеціалістами чи експертами у певній сфері та можуть поділитися корисними фактами. У ході розмови присутні можуть задавати питання,які їх цікавлять чи дискутувати. Зустрічі відбуваються щотижня.

“Проект “Кава з GEO” в першу чергу приносить задоволення мені. Адже надзвичайно приємно бачити, як під час години-двох знайомляться різні люди, слухаючи теми, які їх зацікавили.

І найдивовижніше те, що під час зустрічі народжуються нові проекти, об’єднуються ідеї та створюються цікаві партнерства.

Багато бізнесменів задля  комунікації та нетворкінгу відвідують конференції в Києві чи Львові, а ми створили майданчик для коломиян. І щосереди о 18:30 запрошуємо всіх охочих на чашку чаю чи кави до кав’ярні FUN COFFEE”.

 

Михайло Петрів – керівник культурологічного проекту “Коломия наше місто”, співвласник мистецького центру “Світовид”.

“Мій основний лозунг це “Коломия завтра”, і я вважаю, що кожен коломиянин має внести свою лепту у розвиток нашого міста”.

 

Віталій Жилак – координатор проекту “Освіта для нас”. Віталій повернувся до Коломиї не так давно, близько пів року тому. За цей час встиг провести чимало лекцій у різних навчальних закладах та громадських організаціях міста.

“Освіта для нас” – проект, який займається популяризацією науки і поширення критичного мислення. На думку Віталія, в освітніх закладах подають факти, але рідко пояснюють яким чином вони були отримані і в чому вони відрізняються від вигадок, тому у рамках проекту відбулася серія лекцій на тему демагогії.

“Займаюся громадською діяльністю, бо вважаю що світ, в якому ми живемо – це наш дім. І від нашої відповідальності залежить якість нашого життя. Розвиваючи суспільство, ми творимо кращі умови як для себе, так і для наших дітей.
Вибрав освітню діяльність, тому що це стержень, на якому тримається цивілізація, це досвід який передається з покоління у покоління. Чим більше ми знаємо про світ, тим більше в ньому можемо створити.
Як сказав педагог-реформатор Джон Дьюї “Навчання – це не підготовка до життя. Навчання – це і є життя”.

 

Оксана Вандич – керівник Центру допомоги учасникам АТО Коломийської РДА. Жінка живе потребами воїнів АТО, збирає та передає на Схід, необхідні воїнам речі, дбає про їхню реабілітацію після повернення додому.

“Доки йде війна, воїнам потрібна наша допомога, а паралельно ще є дуже багато бюрократії, з якою потрібно боротися. Цим я і займаюся”.

 

 

 

 

Редакція Глузду зробила опитування щодо того кому ж довіряють коломияни, яке тривало впродовж тижня, за цей час опитали 101 людину на вулиці та 274 особи проголосували в мережі “Інтернет”.

До слова, Івана Візняка у початковому списку не було, його запропонували самі ж люди у колонці “Інше”. Нагадаю, за попереднім оголошенням, редакція Глузду у рамках проекту “Чаювання з Глуздом” запише інтерв’ю з активістом, котрий має найбільшу довіру серед коломиян.

Якщо, на вашу думку, ми опустили когось із вагомих громадських діячів, котрі ведуть активну громадську діяльність на сьогоднішній день – звертайтеся у приватні повідомлення на публічній сторінці Глузду і ми напишемо матеріал про діяльність організації.

                                                                                             Статистика опитувань на вулиці

 

                                                                                 Статистика опитувань в мережі “Інтернет”

 

                    Загальна статистика

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал.

Наші партнери