ГЛУЗД

600 дизайнерів та архітекторів діляться порадами та власними матеріалами (таблиці, гайди, мініпроєкти, шаблони) за донат для ЗСУ у межах проєкту Interior Design For Peace

Донат матеріалами

Ще за пів року до широкомасштабного вторгнення дизайнерка інтерʼєру Ольга Бондар розпочала проєкт зі збору корисних матеріалів, написання статей та ідей планування. 

“Коли почалася війна, кожен намагався допомогти. Багато людей писали мені і просили зробити репости різних зборів. Це важко, адже тих людей не знаєш. Потім я отримувала прохання розмістити про збір від моїх знайомих, друзів, родичів, колег. Зрозуміла, що це не матиме великого масштабу і ми не зможемо швидко закривати збори”, — розповідає дизайнерка.

Декілька днів Ольга думала, як долучитися, і вирішила запропонувати за донати свої напрацьовані матеріали. Вона опублікувала в інстаграмі допис, щоб долучити й інших дизайнерів та архітекторів. Через пів години анкету заповнило 100 людей. 

“Було чимало коментарів та репостів. І так ми в шоці вже два місяці, до нас доєдналося більше ніж 600 людей. Кожен хоче надати не просто матеріали, а і якісь консультації”, — каже Ольга Бондар.

Наступним кроком стало створення сайту. Для цього вони використали незнайому для нас платформу WIX.

 “Ми до цього не готувались і не знали, що буде така кількість охочих поділитися інформацією задля створення проєкту. Не спали та не їли декілька тижнів, намагалися все швидко зробити, адже збори були терміновими й потрібно було закривати великі суми. Уся команда працювала і продовжує працювати безкоштовно. Єдине, за що ми платимо, — це робота платформи WIX, 8 тисяч гривень за рік, щоб зберігати всі матеріали і люди могли мати до них доступ протягом року”, — каже Ольга Бондар.

750 000 гривень за півтора місяця

На сайті проєкту люди роблять донати — від 200 до 2000 гривень, тоді отримують доступ до особистого кабінету і можуть завантажити матеріали та за необхідності отримати консультацію.

“70 % матеріалів будуть корисні дизайнерам, архітекторам і всім, хто працює в цій галузі, а 30 % — тим людям, які роблять ремонт або відновлюють своє житло самостійно”, — каже дизайнерка інтерʼєру.

“Це благодійність. Ми розуміємо, що у всіх різні можливості. У нас є кейси, коли людина донатила три рази по 2000 гривень і зверталася по три консультації окремо”, — ділиться Ольга Бондар.

Платформа працює 6 тижнів. За перші два тижні організатори проєкту зібрали 500 000 гривень, за наступні чотири — 200 000. 

“Нас попросили окремо відкрити банку для тих, кому не треба доступу до платформи, але вони хочуть нас підтримати. Там ми зібрали ще 50 000 гривень. Це 750 000 гривень за півтора місяця”, — з гордістю розповідає співзасновниця проєкту Ольга Бондар. 

Організатори проєкту надають перевагу терміновим зборам, уже закрили близько десяти.

“На інстаграм-сторінці проєкту я викладаю всі звіти: фото, квитанції і т. д. Ми збирали і на дрони, і на автівки, і на тепловізор, і на приціл. Ніколи не думала, що буду цим займатись”, — каже Ольга Бондар.

Людей, які задонатили та отримали доступ до сайту, близько 2000.

“Ми не розглядали ідеї переказувати кошти у великі фонди, тому що туди і так постійно донатять. До нас зверталося багато колег, які служать у ЗСУ, тому ми допомагали закривати ці збори”, — говорить дизайнерка.

Після війни Ольга планує продовжувати розвивати проєкт, проте ще не знає, у якому форматі.

“Зараз нам потрібно видихнути, бо за ці два місяці ми дуже втомилися. Дизайнери досі надсилають матеріали, і ми їх додаємо. Будемо думати над варіантами трансформації проєкту, надіємося, зможемо закрити ще не один збір”, — каже дизайнерка інтерʼєру Ольга Бондар.

Журналістка: Уляна Сторощук

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери