ГЛУЗД

Не вистачає підтримки або хочеться виговоритися? Читай нашу добірку безоплатної психологічної допомоги.  

Побратими — це команда, яка спеціалізується на психосоціальній адаптації ветеранів. Організацію створили 2015 року, щоб підтримати воїнів, які повертаються до цивільного життя. Одним з її проєктів є Veteran Hub — простір для ветеранів та громадських організацій, які працюють у галузі ветеранських справ. Тут команда фахівців працює з військовими, курсантами, поліцейськими, рятувальниками, колишніми полоненими та членами їхніх родин. Наші двері відчинені для родичів зниклих безвісти, заручників та загиблих. Лінія підтримки для близьких ветеранів і військових доступна з усієї України щодня з 8:00 до 22:00 години за телефоном: 067 348 28 68. Усі консультації безоплатні та конфіденційні. 

Центр психічного здоров’я та реабілітації “Лісова поляна” МОЗ України. Тут працюють з розладами, пов’язаними з бойовим стресом, наслідками черепно-мозкових травм (постконтузійний синдром). Консультацію можна отримати за номером: 073 450 6000 або написати на пошту: forestglade.vet@gmail.com.

Ростислава Пекарюк — психологиня, психотерапевтка, травматерапевтка, яка створила групу підтримки для сімей військовослужбовців. Зареєструватися можна тут

Телеграм-канал “Офіс підтримки родин військовослужбовців”. Тут допомагають оформити соціальні та пенсійні виплати, консультують стосовно пошуку безвісти зниклих та полонених, надають юридичні та психологічні консультації. 

“Телефон довіри” — це цілодобова лінія допомоги, де працюють психіатри і психотерапевти. Тел.: 044 456 17 02 та 044 456 17 25. 

Центр психологічного консультування та травмотерапії “Open Doors” організовують онлайн-сесії першої психологічної допомоги. Фахівці центру мають досвід роботи з учасниками збройних конфліктів і надають травмафокусну допомогу за американським стандартом військовослужбовцям, їхнім сім’ям та іншим людям, чиє життя зазнало впливу війни або інших травматичних подій. Щоб зареєструватися на консультацію, потрібно подати заявку або скористатися ботом.

Кризовий центр медико-психологічної допомоги надає психологічну допомогу переселенцям, військовослужбовцям Збройних сил України, бійцям, які були поранені чи зазнали психологічних травм. Дзвонити можна за номером: 0800 501 212.

Дім ветерана — це центр соціальної адаптації та психологічної реабілітації ветеранів, членів їхніх родин, родин загиблих.

Lifeline Ukraine — всеукраїнська гаряча лінія, створена насамперед для надання кризової психологічної допомоги ветеранам і членам їхніх сімей, а згодом — для всіх мешканців України. Лінія працює цілодобово. Можна написати або зателефонувати за номером: 7333. 

Київський міський кризовий центр “Соціотерапіякожного тижня приймає людей до реабілітаційної програми. З постраждалими працює професійна команда досвідчених психологів, психотерапевтів, психіатрів та інших спеціалістів. Програма центру розрахована на один місяць. Усі, хто потребує такої допомоги, може звертатися до нас за номером: 096 274 59 54.

Спільнота психологів Калуша” допомагає бійцям та їхнім рідним. 

Контакти психологинь-координаторок: 

  • підтримка військових: 099 089 99 54 — Іванна; 
  • для родин: 095 002 54 85 —  Оксана; 
  • допомога дітям: 098 976 07 37 — Любов.

Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій працює вже 8 років поспіль. Для консультації психолога потрібен запис за номером: 067 962 83 25 або адресою: вулиця Пекарська, 41. 

Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер у співпраці з міністерством у справах ветеранів України розпочав роботу відділення медико-психологічної допомоги. 

Отримати допомогу можуть: 

  • учасники бойових дій;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни; 
  • учасники війни; 
  • постраждалі учасники Революції Гідності; 
  • члени сім’ї загиблого учасника війни. 

Прийом здійснюють за записом: 068 14 23 950. При собі обов’язково потрібно мати паспорт і документ, що підтверджує перераховані категорії отримувачів. 

Український ветеранський фонд — платформа розвитку ветеранських можливостей. Поки ветерани знову захищають Україну і наше майбутнє на фронті — фонд турбується про їхнє завтра. Гаряча лінія психологічної підтримки українського ветеранського фонду: 067 400 46 60.

Асоціація професійного розвитку психологів та психотерапевтів в Україні надає психосоціальну підтримку й розрахована на будь-які запити від цивільних, військових та їхніх родичів. Телефонувати можна щоденно, від 10:00 до 18:00, за номером: 096 260 15 75. 

Центр ментального здоров’я Першого медоб’єднання Львова. Тел.: 0 800 333 003. Адреса: вул. Івана Мазепи, 25. 

Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців надає допомогу щодня, від 10:00 до 20:00, за телефоном: 0 800 332 720.

Підтримка для військових від фахівців госпіталю ветеранів війни “Лісова поляна” МОЗ України. Щоб отримати допомогу, напиши в чат-боті. 

Журналістка: Юлія Варчук

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери