ГЛУЗД

“Якщо ти не перешлеш цього листа 10 людям, то самотній / самотня помреш сірого зимового дня, а якщо надішлеш, то матимеш діточок, як на небі зірочок і вдосталь щастя”. 

Емммм, що? На моє щастя впливає СПАМ? Як давно? 

23:33 “Привіт. Є ідея. Треба …”, — робоче повідомлення майже опівночі. Знаємо-вміємо-практикуємо.

Милі картинки на Водохреща, Різдво, Великдень, День Валентина, після яких хочеться заблокувати тих 20 людей, яким не лінь вітати так всію фейсбучну спільноту зі святами.

Наша команда зібрала скарги читачів і прописала правила, що допоможуть зберегти особисті кордони та не з’їхати з глузду.

Багато з того, про що йтиметься в тексті, робимо й ми. Цей матеріал не про поганих людиськ, які стирають особисті кордони, а про нас усіх, які зловживають технологічними досягненнями. 

Повідомлення опівночі

Тут має значення кому і коли ви пишете. Якщо вирішуєте робочі питання, то це  неетично

Месенджери дають змогу працювати будь-коли та будь-де, але водночас робота часто переходить у формат 24/7, і згодом це здається не таким уже й комфортним. Особливо коли пише керівник у неділю, о 22:48, з робочими питаннями.

Працюючи над матеріалом, наша команда усвідомила, що також цим грішить, бо часто, щойно з’явилася ідея, одразу ж ділимося, про себе пояснюючи: якщо під рукою є месенджер, то для чого чекати, у нотатнику чи чернетках це зберігати. Усі мають дізнатися тут і зараз, тобто в телеграмі о 23:33.

Чому після 21:00 ви не телефонуєте нікому з робочих питань (ви ж цього не робите, правда?), а написати щось у робочому чаті чи комусь із колег у цей час нормально?

Повідомлення, тривалістю в життя

Привіт
Ти тут?
Чуєш
Ідея є
Ти точно тут???
????
Короче, слухай

І ще таких 40 повідомлень. А тепер уявіть: заходить ваш співрозмовник / співрозмовниця в месенджер, а в неї +46 повідомлень. Та тут просто рука тягнеться до заспокійливого.

Картинки / іконки / листи щастя та нещастя

Ви реально вірите, що коли людина не перешле повідомлення 100 особам, то 3-річна дівчинка помре від раку? Ем, як? Тут йдеться скоріше про фейки та критичне мислення.

Чи той, хто не перешле листа щастя, помре сам серед котів?

Чи, може, щиро вірите, що банальна картинка-вітання зі святом — це приємно, особливо, коли вона 54-та і телефон не припиняє дзвеніти від сповіщень? 

А оці відеопривітання, які призводять до сказу…

Голосові повідомлення

Корисна штука, якщо вона зручна всім співбесідникам, а не тільки вам. Звісно, це не 7 хв набирати повідомлення, а 30 секунд змістовно і по суті озвучити, але чи впевнені ви, що людина з іншого боку смартфона хоче та має змогу слухати? Вона може присипляти дитину, бути на роботі під пильним поглядом шефа, перебувати в громадських місцях або ж просто мати алергію на ваш голос.

Те, що забули ми, доповнили читачі

Тут теж є те, що зводить з  розуму:

“Коли кидають лінк без привітання і пояснень, що воно таке і для чого.
Або пишуть “привіт”, і все — тиша.
Чи надсилають “проголосуй за мене” всім підряд, навіть тим, із ким не знайомі”.

“Коли незнайомі люди додаються і перше повідомлення, яке записують, — голосове 🙄. Або просто пишуть “привіт” і потім ще хвилин 10 треба розпитувати, хто це і з якою метою пише”.

“Коли всі учасники чату ставлять “+” і лайки на якесь повідомлення.
Коли людина щось запитує і через декілька хвилин пише “?”, потім “??”, а через 5-10 хвилин — “??????”. А ти ще не встиг прочитати.
Коли людина пише повідомлення, а потім його видаляє. І це часто повторюється в переписці.
Коли люди зловживають усіма месенджерами, пишуть то у вайбер, то в телеграм, то в месенджер”.

“Є три речі, які я дуже не люблю в групових чатах:
— незрозумілі нікнейми аля “Ол Юк” та ще менш зрозумілі аватарки з вовками, які виють на місяць;
— коли хтось пише “Всім привіт”, йому кілька людей відписує “Привіт” із певним інтервалом, і на цьому діалог завершується. Усе. Але тобі ж то приходить кожне сповіщення;
— чат у вайбері. Можу терпіти все, але це найбільший біль. Не робіть так, будь ласка. Не треба. Краще листуватись Укрпоштою”.

Врахуйте, що читацьких коментарів було більше, але ми не стали повторювати того, що перелічила команда Глузду.

Після такого списочка здається, що краще було б отримувати рукописного листа із дзьоба голуба або ж у гіршому разі мейл, де вкінці пише “З повагою … !”.

То що ж робити, щоб не потрапити в чорний список?

  • Перед тим, як поділитися своєю крутою ідеєю,  гляньте на годинник, він міститься на тому самому ґаджеті чи ноуті, де месенджер, тому далеко ходити не доведеться. 

Якщо це після 21:00 — стримайтеся і доживіть із цим до ранку. Від цього ваша ідея гіршою не стане, можливо, навіть навпаки.

Зверніть увагу на те, що майже всі месенджери зберігають текст ненадісланого повідомлення, тому ви успішно можете його відправити вранці.

  • Перед тим, як надіслати голосове, уточніть, чи той, хто з іншого боку смартфона / ноутбука, має змогу та бажання його прослухати.
  • Намагайтеся прописати все, що хочете, одним повідомленням. Так вам легше буде структурувати думки, а людині по той бік  — усе це зрозуміти.
  • Якщо ви хочете привітати когось зі святом  — напишіть декілька слів від себе особисто. А якщо людина вам не знайома, то зважте, чи варто надсилати їй листівку і чи тішить вас кілька десятків сповіщень, що нагадують про свято?
  • При спілкуванні з однією людиною обирайте один канал зв’язку. Якщо це телеграм, то не виписуйте ще й у вайбері чи інстаграмі. Так усім буде комфортніше, спробуйте.

Будьте взаємно ввічливі. Якщо в комунікації онлайн є ще щось, що вас гнітить,  — діліться своїм болем у коментарях.

З любов’ю редакція Глузду

Ілюстраторка: Марія Хоркава

Щоб краще чути серцебиття нашого медіа – підписуйтеся на наш Telegram-канал.

Наші партнери