ГЛУЗД

Кохання — це прекрасно, але не завжди все завершується: “Вони жили довго та щасливо й померли одного дня”.

Як зберегти вогонь у стосунках, і якщо не померти в один день, то хоча б прожити довго та щасливо, —  актуальні питання всіх часів. Ми намагалися зрозуміти, що змушує ще недавно таких закоханих і щасливих шукати задоволення на стороні, чи однакова мотивація в чоловіків і жінок та чи є після зради спільне майбутнє?

Ці питання допоміг з’ясувати сімейний психолог-практик та психотерапевт, кандидат психологічних наук Олександр Фотуйма.

Основною причиною зради і чоловіків, і жінок є кохання. Так, хтось із пари просто відчув, як серце забилося швидше, з’явилися нові відчуття, і все це в ту мить стало важливішим за стосунки, що вже тривають.

Про це писали ще класики. Яскравий приклад тому — роман Федора Достоєвського “Анна Кареніна”, де видно причинно-наслідковий ланцюг зради. Щоправда, погляди суспільства за цей час змінилися, пом’якшився осуд.

У постановці “Скільки коштує лямур?” цю проблему порушує коломийський FRANCO-театр.

Рекомендуємо виставу до перегляду: так краще зможете розкрити для себе цю гостру та неоднозначну тему, отримаєте відповіді на безліч запитань.

Кого обрала жінка, чоловіка чи коханця, і скільки їй коштував такий лямур?

Дружина зраджує свого чоловіка, а він про це не здогадується. Пристрасний коханець виглядає дуже ефектно на фоні простодушного чоловіка головної героїні вистави, та трапляється дещо, що дає змогу побачити жінці, хто є хто в її життєвій “Мафії”. 

Музична комедія з легким відтінком еротики та ​​серйозним підтекстом. 

Дивіться “Скільки коштує лямур?” у мистецькому центрі “Світовид” 29 лютого, о 18:00.

Кожну із ситуацій подружньої зради потрібне розглядати окремо. Та все ж є основні причини її виникнення.

Зі свого досвіду роботи із сім’ями Олександр каже, що жінки зраджують частіше, ніж чоловіки. 

Психотерапевт виокремлює такі причини жіночої зради:

Емоційне віддалення

Брак яскравих емоцій у жінки породжує бажання спробувати на смак барви радості. Якщо вона не відчуває емоцій удома, то знаходить їх з іншою людиною. 

Серед жінок, які в погоні за емоціями, є ще й ті, які змінюють партнерів (зраджують не з одним). Це їхнє основне джерело емоційного та яскравого переживання.

Комплекс “Мадонна-повія”

Так називається модель поведінки, що характеризується сексуальним (фізіологічним) потягом до одного типу людей, а от душевно (психологічно) —  до іншого. 

Це зазвичай проявляється в житті жінок, яким батько не приділяв належної уваги, не робив компліментів, якими не захоплювалися, у сім’ї не було сексуального виховання.

Цей комплекс проявляється у двох суперечностях: хочу одружитися із “хорошим хлопцем”, але займатися сексом — із “поганим”.

Сексуальна нудьга  

Секс у житті жінки має бути якісним, його кількість теж має вагоме значення. 

Сімейні пари не завжди працюють над різноманітністю, чесністю в інтимному спілкуванні, а це важливі складові. Якщо на них не зважати, то результатом може стати зрада.

Помста

Жінка, розуміючи, що її зрадили, попри дітей, шлюб чи родинний осуд,  поринає в океан стосунків з іншим партнером. Лише задля того, щоб її чоловік відчув, наскільки їй боляче.

Низька самооцінка

Якщо в жінки низька самооцінка, а чоловік не допомагає із цим впоратися (не приділяє їй достатньо уваги), вона віддаляється від свого партнера та шукає іншого.

Безпека 

Жінка хоче бути поруч із чоловіком, який сильний, упевнений, чесний, благородний. Їй важливо почуватися захищеною. Тому якщо вона не відчуває цього в сім’ї чи стосунках, то шукає на стороні.

Чому зраджують чоловіки?

Причин теж є декілька:

Психологічна багатоманітність (полігамність)

“Я не можу це дозволити собі з дружиною” або “така чоловіча природа” — частина оправдань, які чоловіки озвучують психологу. 

Він любить свою дружину, вона для нього єдина, але… інколи чоловікові потрібно інше тіло. От із ним він і зраджує.

Довготривала розлука з дружиною

Якщо дружина вимушено перебуває далеко, це не скасовує сексуальних потреб чоловіка. Після тривалого утримання може і не стриматися.

Невизнання чоловіка

Чоловік хоче, щоб його хвалили. Для нього важливе визнання своєї партнерки. Брак цього у стосунках призводить до зради із жінкою, яка пестить словами та бавить тілом.

Зрада в нетверезому стані

Зазвичай це завжди наслідок сварок, непорозумінь, скандалів, труднощів. І навіть якщо ви впевнені, що людина не вчинила б так без дії речовин, зрада відбувається на підсвідомому рівні. А от сприймати чи списувати провину на алкоголь / наркотики  — обирати вам.

Чи є зрадою неоднозначні телефонні розмови або ж листування? Чи зрада  — це тільки про секс?

Треба розрізняти поняття фізичної і духовної або психологічної зради. Листування та телефонні розмови  — це про духовну зраду, що теж є тривожним дзвіночком.

Але як це сприймати — вирішувати парі.

Зрада: кінець чи початок…

Зазвичай зрада — це кінець стосунків. Зі свого досвіду Олександр каже: якщо вони й мають продовження, то стають дуже монотонними та беземоційними, секс у них відбувається тільки як ситуативна стихійність або ж через подружній обов’язок.

Щоб уникнути зрад та зберегти стосунки, як у “букетний” період, Олександр Фотуйма радить парі якомога більше спілкуватися й бути максимально відвертими один з одним. Це допоможе вберегти особливий вогник та прожити довго і щасливо, аж поки вас не розлучить смерть. Звісно, якщо це вам потрібно. Та завжди варто пам’ятати про почуття іншої людини, а щирість — унікальний рецепт у вирішенні будь-яких непорозумінь чи труднощів.

З любов’ю редакція Глузду

Фото з вистави FRANCO-театру “Скільки коштує лямур”

Щоб краще чути серцебиття нашого медіа – підписуйтеся на Telegram-канал.

Наші партнери