ГЛУЗД

Громадська організація “Сила громади” за 9 місяців діяльності надала гуманітарну допомогу понад 3500 особам, здійснила більш ніж 300 відправлень військовим, придбала два автомобілі на фронт, три місяці розвозила гарячу їжу для внутрішньо переміщених осіб, а нещодавно почала співпрацювати з німецьким урядом. Заступник голови громадської організації Максим Гаврилов розповів, як вони відправляють людей на безплатне лікування в Німеччину. 

“Ми познайомилися з громадською діячкою, держслужбовицею в Берліні Катрін Херферт. Перед тим як домовлятися про лікування людей, вона дала нам тестове завдання — відправити гуманітарну допомогу в критичну зону Сумської області. Коли ми його виконали — почали співпрацювати”. 

Німецька сторона забезпечує коштами на квитки, ліки, житло, лікування та харчування. Катрін готує всі документи та вибирає лікарню.  

“Поки людина в Україні, їй надсилають 300 євро, перед самою поїздкою ще 300 євро на квитки. Якщо людина не може їхати автобусом, то ми шукаємо спеціальний транспорт, який теж повністю оплачують. На квартиру дають 900 євро на місяць. Якщо сім’я хоче дорожчу — має сама доплачувати, харчування безкоштовне”.

“Єдине, що їм залишилося, — евакуюватися в Німеччину”

21 січня “Сила громади” відправила першу сім’ю до Берліна. 

“Тетяна Коновал прийшла до нас, щоб зареєструватися на гуманітарну допомогу. Під час розмови я дізнався, що в неї лежачий чоловік, рік тому в нього був інсульт. Сергій та Тетяна жили в Київській області, через широкомасштабне вторгнення переїхали до Коломийської громади. Коли почали відключати електроенергію, Сергію стало холодно у квартирі, а через те, що довго лежить, почались сильні пролежні. Реабілітолога, який займався із чоловіком, мобілізували. Єдине, що їм залишилося, — евакуюватися в Німеччину”, — розповідає Максим. 

Тепер Сергій перебуває в лікарні, дружина та син живуть у хостелі. На черзі дві сім’ї, які теж хочуть потрапити в Німеччину на лікування. 

“Двоє чоловіків — ветерани війни, які отримали поранення 2014-го та 2018 року, один з них лежачий. Усі документи вже подали, німецька сторона опрацьовує їх, це займе десь місяць-два”.

“…щоб урятувати життя”

Максим розповідає, що недавно до них звернулася Неля Леонідова. Вона із сином отримала багато поранень ще 2014-го.

“На початку 2014 року її поранили вперше, загалом вона має чотири поранення, зокрема поранення в ділянці шлунку. Жінці зробили чотири операції, щоб урятувати життя. Її син має три поранення від артилерійських ударів, йому необхідна операція. У нього щоденні панічні атаки, він боїться виходити на вулицю. Неля із сином дуже хочуть отримати фахову допомогу в Німеччині”.  

Максим не очікував, що люди потраплять у такі гарні умови. У квартирі все обладнано для людей з інклюзією. 

“Сподіваюся, згодом програма буде масштабнішою і ми зможемо евакуювати більше людей. Хочемо налагоджувати міжнародну співпрацю. 

Для мене волонтерство — це маленький шанс пришвидшити нашу перемогу, і банально — допомагати людям приємно”, — розповідає Максим Гаврилов. 

Якщо потребуєш безплатного лікування в Німеччині, приходь в офіс громадської організації “Сила громади” за адресою: Коломия, вулиця Петлюри, 18/3. 

Журналістка: Юлія Варчук

Фотограф: Назарій Яжинський

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери