ГЛУЗД

Пожертва –  це не завжди про суху милостиню… За це можна отримати не просто душевний спокій чи затишок.  Воно може бути значно цікавіше, взамін можна ще й щось отримати….

Незвично це чути, правда? Та зараз, за спостереженнями, наступила нова ера благодійності. Благодійники-організатори почали пропонувати щось натомість: квиток у театр, картину(чи фото) або ж певні речі. Так працює і міжнародний благодійний фонд “Карітас”.

      Я, від лиця редакції “Глузду”, навідалася в гості до коломийської філії Карітасу. Тут часто організовують гаражні розпродажі та нещодавно почали продавати унікальні прикраси ручної роботи. Кошти витрачають на діяльність фонду. А втім, що до чого і як воно “працює”, читайте далі:

Я прийшла до невеличкої світлої майстерні. Вона вщент заповнена  різноманітними виробами: свічками, милом,  прикрасами з глини, дерева та бісеру, цікавинками, виконаними за допомогою техніки декупаж, різдвяними прикрасами, іграшками з фетру –  і це далеко не весь перелік. Усі вони виконані у рамках проекту для молоді з особливими потребами. Дівчата поєднують приємне з корисним. Нашою екскурсоводкою стала майстриня Надія:

«За час роботи виробів стало багато, дуже багато – і ми почали продавати. Частинку зароблених грошей витрачаємо на матеріали, а решту віддаємо закладам, де перебувають молоді люди з особливими потребами, які нам допомагають із виготовленням всього, що ти тут бачиш».  

Сама Надія полюбляє виготовляти прикраси із глини та дерева. Скільки зробила та кількість усіх виробів, які вже продались, назвати не може. Дівчина з радістю спочатку розповіла(а згодом і показала), як твориться така краса. Сьогодні –  це сережки у формі лимонних скибок.

Робота почалась з того, що Надія взяла дві заготовки із керамічної глини, які поки що нагадували звичайні таблетки. Але кожен мазок фарбою, який вона робила впевнено і з великим задоволенням, перетворювали шматки глини на щось незвичайне. Все це дівчина робить із усмішкою. Не важко здогадатися, що ця робота їй приносить чимале задоволення. Каже Надя, що коли творить, відпочиває. А ще, на її думку, дуже круто, коли хенд мейдом займається молодь:

«Оскільки ми працюємо з молоддю із особливими потребами, то не кожен з них має можливість робити все ідеально. Але, коли спостерігаємо за ними,  то помічаємо, що стараються і хочуть, щоб вийшло гарно. Це видовище не передати словами».

Усе це  Надя розповіла  в процесі роботи. Оскільки в нас були вже заготовки лимонів, то саме їх фарбування зайняло всього 20 хв.

Вироби дівчата продають на різноманітних ярмарках. Ще їх можна придбати в соцмережах, де коломийський Карітас має свої сторінки, там є частина асортименту. В майбутньому кількість товару планують збільшувати. Ціни виробів доступні. Деякі товари дівчата взагалі не оцінюють, тобто покупець сам платить стільки, скільки вважає за потрібне.

Признаюся, що я пішла не тільки з хорошими емоціями – отримала ще й подарунок. Отож, благодійність може бути не тільки корисною та приємною, а ще й красивою.

Наші партнери