ГЛУЗД

Одного разу моя неуважність уже зіграла зі мною злий жарт та вдарила по кишені: декілька років тому у франківському автобусі в мене вкрали гаманець, де була вся зарплата, тобто мій місячний бюджет. Цей період я сяк-так пережила, а кілька днів тому ситуація ледь не повторилася.

Зранку я поспішала й забігла в першу маршрутку, яка приїхала. Там уже кілька пасажирів стояло, а за дві зупинки автобус був переповнений. Я відчула, що через тисняву хтось сильно спирається на мене, здавалося, ще трохи і я впаду на хлопця, який поруч. У моєму рюкзаку широка блискавка, і, коли вона розстібається, завжди чути звук. Я різко перетягнула рюкзак наперед, а коли обернулася, зрозуміла, хто намагався його розсунути. Чоловік стояв з перекинутою на руці курткою, а іншою тримався за крісло. Він вийшов на наступній зупинці, а мене продовжувало трясти від злості через те, що так нічого й не сказала цьому типу.

Тому зі свіжими емоціями розповідаю, що трапилося та як не потрапити в схожі ситуації. 

Як не дати збагатитися кишеньковим злодіям

Такі ситуації трапляються не тільки в громадському транспорті. Кишенькові злодії “працюють”, поки ви робите звичні речі: стоїте в черзі, обідаєте в закладі, гуляєте чи обираєте щось у магазині.

Глузд поспілкувався з прикарпатськими правоохоронцями й отримав кілька порад, як уникнути злодіїв та захистити свої речі.

  • Якщо у твоїй сумці / рюкзаку є внутрішні кишені, то найкраще зберігати готівку та цінні речі там. Щоб добратися до кишень, знадобиться більше часу. Великі суми краще розділити та покласти в різних місцях сумки. У разі крадіжки ти не все втратиш. 
  • Чи не найлегше вкрасти гроші та телефон, якщо вони лежать у задній кишені твоїх штанів чи в куртці. Краще їх зберігати у внутрішніх кишенях або хоча б у передніх  кишенях штанів.
  • Коли в тебе із собою значна сума грошей, ліпше уникати людних місць. Не варто рахувати гроші посеред вулиці.
  • Якщо стоїш у громадському транспорті, не тримай рюкзака ззаду. Якщо буде багато пасажирів, ти можеш не помітити, коли в нього хтось залізе. Ліпше тримати рюкзак спереду.
  • Не розмовляй та не листуйся в транспорті, так ти стаєш менш пильним. 
  • Щоб прикрити руки та заховати вкрадене, злодій носить верхній одяг на руці, тому будь  обачним / обачною.
  • Класичний прийом “зіткнення”: перехожий може вдати, що врізається в тебе, і за цей час перехопити щось з кишені. 
  • Працюючи в парі, зловмисник відволікає тебе, коли його компаньйон уже тягнеться до твоєї кишені. 

Що робити, якщо в тебе щось вкрали

Кишенькові крадіжки — часте явище. Щодня у світі трапляється 400 тис. таких випадків. В Україні це найпоширеніший злочин, а кількість випадків минулого року становила понад 138 тисяч. У порівнянні з минулими роками ця цифра помітно нижча.

Поліцейські радять одразу телефонувати їм. Важливо запам’ятати прикмети особи, а якщо є змога, сфотографувати її.

Звертай увагу на деталі: одяг, аксесуари, стрижку, ріст та статуру підозрюваного. Також простеж, куди пішов правопорушник. Зазвичай що швидше ти зреагуєш і що більше матимеш зачіпок, то швидше його затримають.

Якщо ти не зателефонував / зателефонувала одразу, то потрібно написати заяву в поліцію про вчинення злочину.

Журналістка та дизайнерка: Ірина Блаженко

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери