ГЛУЗД

Як тільки коломийська фотографка Діана Риндич дізналася про Docuclub від міжнародного фестивалю документального кіно в Україні Docudays, вирішила створити такий клуб у Коломиї. 

Docuclub — всеукраїнський проєкт, який сприяє місцевому розвитку та демократичним реформам у галузі прав людини за допомогою документального кіно. Сьогодні мережа успішно працює по всій країні у школах, вишах, громадських організаціях, бібліотеках, виправних колоніях та ін. Усі стрічки, які переглядають, — з колекції документальних фільмів міжнародного кінофестивалю Docudays UA.

Коломийський кіноклуб назвали “Обскура”, що означає прототип фотоапарата, що працює завдяки світлу.

У свою команду Діана залучила Анастасію Шеремету, яка відповідає за інформаційну складову, та Катерину Трачук, яка займається модерацією дискусій. До створення клубу долучилася громадська організація “Екоґвалт”.

“Коломия потребує культурно-просвітницької діяльності. Я відчула це, тому й створила кіноклуб. Для мене це новий досвід”. 

Відвідувачі таких клубів не просто переглядають фільми, а й дискутують на теми, порушені в ньому. Відповідно до обраної теми часто запрошують експертів. Так, перегляд першого фільму в Коломиї “Джованні та балет на воді” на тему гендерної рівності завершили обговоренням з психологинею Вікторією Філіною.

Другим був фільм про тоталітарний режим у Північній Кореї “У промінні сонця”. Він повнометражний, тому експертів не було, тільки обговорення. Фільми завжди порушують гострі теми, після перегляду Катерина Трачук не просто модерує обговорення, а й організовує інтерактив з присутніми.

Діана каже, що хотіла створити не просто кіноклуб, а платформу, де людина, яка має певні труднощі чи соціальні проблеми, могла б поділитися своїми переживаннями й почути ідеї для вирішення.

Наразі перегляди організовують двічі на місяць. Щоб потрапити на зустріч, потрібно заповнити анкету, бо кількість місць обмежена.

Кінопокази відбуваються за адресою вул. Чорновола, 49, 2 поверх. 

Анонси всіх фільмів шукай на сторінці “Обскури”.

Фото: архів кіноклубу “Обскура

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери