ГЛУЗД

Що ви знаєте про відеоспостереження? Бачили у фільмах, як хороші хлопці вистежують поганих, використовуючи міську систему відеонагляду? Чи, може, помітили себе де-небудь на касі в невеликому чорно-білому екрані з несподіваного ракурсу? 

Зазвичай відеонагляд асоціюється або з дуже дорогою охороною, або з фантастичними шпигунськими історіями. І хоч ця послуга вже давно доступна кожному, вона досі затьмарена міфами. Тож спробуємо їх розвіяти.

Міф 1: Відеонагляд потрібен лише для бізнесу

Насправді камера магічно діє на людей. У місцях з табличкою “ведеться відеоспостереження” люди раптом стають дуже вихованими. Їм більше не кортить підкинути сміття до чужого ящика, справити фізіологічні потреби на квітник чи припаркувати авто, як благородний мешканець лісів з великими рогами. Страх бути спійманим в об’єктив і стати героєм ютубу чи фейсбуку дуже дисциплінує. Тож встановлювати камеру варто всюди, де є потреба навести лад.

Міф 2:  Якщо я встановлю камеру, за мною будуть стежити

Усі ми вважаємо себе безмежно цікавими особистостями, що ведуть захопливий спосіб життя. Природно, що люди думають, ніби комусь кортить за ними стежити. Проте в компаній, які займаються відеоспостереженням, таких камер на обліку сотні тисяч. І у 99,9 % випадків найдинамічніші моменти на відео  —  це зміна дня і ночі.  Крім того, доступ до відеокамери зазвичай є тільки в її власника (через спеціальний додаток на смартфоні). Тож лише він може переглядати сюжети подій, що відбуваються біля його дому, у реальному часі чи в записі.

Міф 3: Камера не захистить від злочинців. Вони можуть її заліпити жуйкою, зламати чи взагалі вкрасти

Більшість злочинців не ризикнуть планувати крадіжку в будинку, де встановлено відеонагляд. Та навіть якщо такі сміливці знайдуться і якось знешкодять камеру, у вас залишиться відеозапис. Усі відео з камери зберігаються на віддаленому сервері від 7 днів і довше. Хоча, погоджуємося, для захисту від крадіжок відеокамери не достатньо. Варто встановити розумну сигналізацію, але це вже зовсім інша тема.

Замість висновків:

Особиста безпека — це відповідальність кожного з нас. Люди вже навчились їздити з відеореєстраторами, і це зберегло безліч нервових клітин та допомогло знайти вихід із ситуацій, які без відеодоказів мали б невеселе завершення. Навіщо переживати, “а що там удома, поки я на роботі, відпочинку, у дорозі”? Один дотик до смартфона —  усе видно, і на душі спокійніше. А ще:

  • відео зберігається на віддалених серверах від 7 днів, а за потреби й довше, тож у злочинців не буде змоги зламати або викрасти реєстратор;
  • ніхто чужий не має доступу до відеотрансляції того, що робиться у вас на подвір’ї чи в магазині.

Скільки це коштує? 

У Квант-2 відеонагляд з однієї камери коштує :50 грн/міс. Вартість обладнання та монтажу можна розтермінувати без переплат на термін до 12 місяців. 

Більше можна дізнатись за номером: 0800 509 507 та на сайті Кванту.

Текст: Віталія Кріпчук

Дизайн: Яна Букреєва

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери