ГЛУЗД

Подкасти увірвалися в наше життя не так давно, але для багатьох уже стали невіддільною частиною буття. Їх можна слухати будь-де та будь-коли, наприклад, коли готуєш їсти, гуляєш, займаєшся спортом, перебуваєш у дорозі чи прибираєш. Глузд підготував добірку подкастів на різні теми: мистецтво, історія, психологія, наука, література, фемінізм тощо.

Майже розмова з психологом

(Не)звичайні — тут розмовляють про емоції героїв подкасту, їхні рішення, помилки чи курйози, про обставини, перешкоди і стереотипи, стосунки, пошук себе та багато іншого. Тут (не)звичайні історії про (не)звичайних людей. Слухай подкаст на Google Podcasts та Apple Podcasts.

Організаційна психологія з Герхардом Орбандом — кожний епізод цього подкасту є мініуроком з питань стресу і здоров’я на робочому місці, навантаження та розподілу завдань, продуктивності, комунікації з людьми, лідерства й управління командою. Слухай на Podcaster.in.ua 

Я знаю, як це — люди, які мали психічні порушення та розлади, діляться своїми історіями. Тут ти почуєш про пережиту депресію, боротьбу з порушенням харчової поведінки, дитячі травми та заборону бути слабким / слабкою. Слухай подкаст на Google Podcasts та Apple Podcasts.

Література, мистецтво, кіно

Акустика тіней — авторський подкаст про світову літературу, який по-новому відкриває життя та творчість відомих письменників, таких як Джордж Орвелл, Альбер Камю, Вільям Барроуз тощо. Тут також дізнаєшся про магічний реалізм, літературу жахів та фентезійний світ Толкіна.  Слухай на Google Podcasts та Apple Podcasts.

Локальна історія — це інтерв’ю про українську історію. Тут почуєш те, що не потрапило до шкільних підручників чи університетських курсів, — від палеоліту до сучасності. Про українські історичні пісні, відомих українців-авантюристів та їжу слухай на YouTube, Google Podcasts та Apple Podcasts.

Український культ — подкаст про українську культуру і її зв’язок з європейською та світовою. Також дізнаєшся тут нові факти про відомих митців. Слухай на Google Podcasts та Apple Podcasts.

Борщ Мікеланджело — про історію, медіа та як пощастить. Як формувалися нації, як в Україні створюють ігри та де ховаються корупціонери, слухай на Google Podcasts та Apple Podcasts.

The Claquers — подкаст про класичну музику. Тут ти почуєш історії майстрів, дізнаєшся про класичну музику у фільмах і концертних залах та отримаєш відповідь на запитання, де шукати сучасну оперу? Слухай на Google Podcasts та Apple Podcasts.

Мистецтво для вух — короткі епізоди про новини зі світу мистецтва. Тут дізнаєшся про відродження бродвейського мюзиклу, психічне здоров’я Ван Гога та заборонений фільм. Слухай на Google Podcasts, Apple Podcasts та Podcaster.in.ua.

Міняю професію

Сторітелінг — подкаст зі смішними розповідями людей про їхній шлях у професії. Тут почуєш кондитерів, художників, письменників, ведучих, режисерів, підприємців тощо, дізнаєшся про індустрію зсередини, отримаєш поради, як почати свій шлях та до яких перешкод готуватися. Слухай на Google Podcasts та Apple Podcasts. 

Хто всі ці люди — це токшоу про цікаві професії. Тут розповідають про специфіку фаху, кумедні ситуації, перспективи творчої та фінансової реалізації. Послухати подкаст можна на Google Podcasts.

Цей потяг — подкаст про дивні справи у виконанні найнеочікуваніших людей. Що змусило їх змінити діяльність та яким шляхом вони рухалися,  слухай на Google Podcasts та Apple Podcasts.

Дій! Подкаст про бізнес. Тут підприємці діляться досвідом започаткування власної справи. Надихайся та дій, слухаючи на Google Podcasts та Apple Podcasts.

Наука, фемінізм та серійні вбивці

Буде тобі наука — це подкаст, де обговорюють проблемні питання науки, що є викликом сучасному суспільству. Чи потрібна бустерна доза вакцини, хто заради експерименту кидав людей з літака та як працює біржа, слухай на Google Podcasts та Apple Podcasts.

Лиходії — розповіді про серійних убивць і найгучніші злочини, які коли-небудь скоїли люди. Слухай подкаст на Google Podcasts та Apple Podcasts.

Ти ж дівчинка — у випусках дізнаєшся про перших феміністок України, нобелівських лауреаток, моделей plus-size, протести проти конкурсу краси тощо. Слухай на Google Podcasts та Apple Podcasts.

Шит ай ноу Лайв це відверті розмови двох ведучих на різні теми —  від видів дієт до професій майбутнього. Слухай на Google Podcasts та Apple Podcasts.

Журналістка: Юлія Варчук
Дизайн: Ірина Блаженко
Фото у дизайні взяті з Pexels

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у телеграмі чи вайбері.

Наші партнери