ГЛУЗД

6 жовтня в благодійному фонді “Карітас Коломия” в рамках проєкту «Центр допомоги постраждалим від домашнього насильства БФ “Карітас Коломия”» відбулася зустріч на тему “Домашнє насилля проблема не тільки сім’ї”. 

 

Спікером був Анатолій Хомік, який від 2004 року працює із жертвами домашнього насилля та є директором обласної комунальної установи “Чернівецький обласний центр соціально-психологічної допомоги”. 

 

Експерт розповів присутнім про домашнє насильство, його причини, види, а також про методи роботи із жінками, дітьми, які потерпають у сім’ї. Обговорили, чому важливо розповідати про домашнє насилля і як діяти, щоб запобігти йому. 

 

Також Анатолій Хомік мав зустріч з поліцією, під час якої розповів, як потрібно реагувати на звернення про домашнє насилля, на що звертати увагу, які його прояви, як визначити етап насилля в сім’ї.

                                                                                                                                                                                                                                                                                            

“Є сім’ї, у яких цикл подій домашнього насилля тримається на одному рівні, психологічному, коли люди сваряться, миряться. Але може перейти до нанесення тілесних ушкоджень одне одному, і, якщо нічого не робити, це матиме трагічні наслідки для сім’ї”, — каже Анатолій Хомік.

За словами експерта, тема сімейного насилля була, є та ще багато років буде актуальною — поки ми не викорінимо його в сім’ях, де воно відбувається, оскільки досвід домашнього насильства передається майбутньому поколінню. На сьогодні одне звернення державі коштує 7,5 тис. грн. Сюди належить робота поліції, соціальних служб та медичних закладів. Можна говорити, про те, що громада втрачає також і людей, які могли б нормально працювати, а через насилля вони часто перебувають у лікарнях чи в’язницях.

 

               

Журналістка: Тетяна Грабна

Фото: архів БФ “Карітас Коломия”

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у телеграмі чи вайбері.

 

Наші партнери