ГЛУЗД

Актори FRANCO-театру представлять нову соціальну драму “Дорога в один кінець”. Сценаристкою та режисеркою постановки є керівниця театру Ірина Ярмоленко. Вона почала писати п’єсу ще два роки тому, хотіла поговорити про проблему заробітчанства  з театральної сцени.

Коли Ірина мала 13 років, її мама мусила поїхати на заробітки в Італію, виховання дочки й сина доручила батьку. Ірина вбачає велику проблему в еміграції, це й надихнуло її до написання п’єси «Дорога в один кінець». 

У виставі бере участь 14 акторів. Головну роль — маму — грає акторка Franco-театру Анастасія Чоботок. Інші актори — діти віком від 5 до 18 років, які є вихованцями школи сценічного мистецтва АртСкул.

Над постановкою команда працювала від листопада. П’єса поділяється на дві лінії: перша — материнський біль жінки, яка мусила покинути своїх дітей і не може бути поруч у важливі моменти їхнього життя. Друга лінія — діти, які залишаються без батьків і привертають увагу до себе багатьма способами, що, на жаль, інколи мають трагічні наслідки.

Сценаристка тричі змінювала назву п’єси, «Мама-банкомат», «Мамо, люби мене», і тільки згодом народилася назва «Дорога в один кінець». Також Ірина ретельно продумувала фінал: під час генеральної репетиції зрозуміла, що сценарій потрібно змінити. У процесі роботи над постановкою змінювалися і персонажі. 

Ірина Ярмоленко каже, що через п’єсу хочуть донести батькам: якщо справді скрутне становище і необхідно їхати на заробітки, то це не має бути на десятки років. А дітям  —  що батьки не банкомат і любов та опіка важливіші за будь-які матеріальні цінності. 

Прем’єра вистави «Дорога в один кінець» відбудеться 15 та 16 травня, о 18:00 год, на сцені концертного залу Габсбург у мистецькому центрі «Свідовид».

Журналістка: Ліліана Слободян

Фото: Архів FRANCO-театру

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери