ГЛУЗД

Усі заслуговують на диво, а особливо в День святого Миколая. “Карітас Коломия” понад 20 років поспіль допомагає цьому  трапитися, організовуючи акцію “Допоможи святому Миколаю прийти до дітей”. Залаштунками з нами поділилися комунікаційниця “Карітас Коломия” Христина Яковин та координаторка акції Надія Рєзнік.

“Акція вже є традиційною, адже зародилася вона 21 рік тому. Спершу її організовувала молодіжна християнська організація “Діти Світла”, а згодом долучився і “Карітас Коломия”. Тепер наша команда повністю координує акцію: приймає та обробляє листи, вносить їх у базу, перевіряє та роздає подарунки дітям. Ніхто не залишається без омріяного пакуночка”,  —  каже Христина.

Зароджуються й нові ініціативи

Узяти участь в акції та подарувати дітям свято може кожен, навіть якщо перебуває в іншому місті чи країні. Христина розповідає, що люди можуть надіслати кошти Карітасу, а  подарунки куплять волонтери. Є й нова ідея:

“Того року вперше запустили естафету, а цього року продовжуємо її. Потрібно сфотографуватися із чимось, що тобі асоціюється зі святом Миколая, викласти в мережу під хештегом #я_став_святим_миколаєм, пожертвувати кошти на акцію та передати естафету трьом друзям. Фіксованої суми немає, для нас важлива кожна гривня, тож ми вдячні всім, хто долучається. А навіть якщо естафети не передали, то учасник сам може написати свою історію і взяти участь. Згодом святий Миколай особисто подякує і серед учасників челенджу ми розіграємо подарунки. Це будуть фірмові горнятка та шопери від Карітасу”.

Волонтери облаштовують намет на стометрівці в центрі, де кожен охочий може взяти листа. Оскільки до свята залишається мало часу, то всі подарунки потрібно принести в офіс “Карітасу” якнайскоріше. 

Христина ділиться, що було складно вносити листи в базу, адже вимикають електроенергію. Волонтери робили це з останнім зарядом батареї на ноутбуках та телефонах. Однак усе вдалося.

Для когось — традиція, а хтось пише вперше

Участь в акції беруть діти-сироти та напівсироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти батьків з інвалідністю 1 і 2 групи, діти з інвалідністю, багатодітні сім’ї воїнів, діти загиблих воїнів та діти внутрішньо переміщених осіб. У листі діти розповідають про себе, свої вподобання, захоплення та вказують розмір, вік і зріст.

“Ми перевіряємо кожен пакуночок, якщо потрібно, то ще докуповуємо подарунки. Дуже просимо не приносити фруктів, бо вони можуть зіпсуватися. Зараз діти пишуть про мир,  про повернення додому, про повернення батьків, про спокій. Вони дуже трепетно ставляться до написання листа, для багатьох з них це вперше. Вони перепитували чи все правильно, чи ніде не помилилися, переживали, щоб лист дійшов до Миколая”, — каже Христина Яковин.

Вартість наповнення подарунка починається з 500 гривень, розповідають організатори. У середньому прохання розраховано на суму 1500 гривень. Інколи люди беруть один лист на кілька сімей.

“Ми сказали учасникам, щоб не писали про дорогоцінні речі та техніку, бо Миколаю важко це виконати, та діти все розуміють, і багато хто просить про солодощі чи просто новенький одяг”, — додає Надія Рєзнік.

Раніше “Карітас Коломия” співпрацював і з містами східних регіонів, але зараз вони в окупації.

“Усі кошти, які ми витрачали на дорогу до Маріуполя чи інших міст, тепер використали на подарунки. Тим паче, що звідти до нас приїхало дуже багато дітей. Десь половина всіх листів саме від переселенців”,  —  ділиться Надія.

У складний час дуже важливо підтримувати дітей, щоб вони почувалися щасливими.

Надія розповідає нам, що цьогоріч діти написали аж 1100 листів:

“Майже всі розібрали, але ще залишається близько 50 листів, а часу не так уже багато. Тож я дуже хочу, щоб люди підтримали нас. Розуміємо, зараз важко, люди виснажені і багато донатять на армію, але кожна дитина заслуговує на подарунок, тож ми докладаємо всіх зусиль. Наші волонтери навіть попри постійні відключення світла, попри холод стоять у центрі, роздають листи, продають свічки ручної роботи, щоб підтримати акцію”.

Діти відчувають війну

Та нема такого, щоб хтось залишився без подарунка. Навіть якщо лист не потрапив у добрі руки, є велика команда волонтерів, пожертви і благодійні внески, тож усі отримають пакуночки від святого Миколая.

“Найбільше діти просять перемоги. Діти дуже відчувають війну, особливо ті, хто із зони бойових дій, і ті, батьки яких воюють. Просять іграшки, солодощі, одяг”,  —  розповідає Надія. 

У руки мені потрапив один з листів. Хлопчик, на ім’я Іванко, пише:

“Дорогий Миколаю, мені 7 років. Я люблю малювати і складати конструктори. Я хочу, щоб тато повернувся додому. А ще я хочу братика. Дорогий Миколаю, мені не потрібно нічого. Лише хочу, щоб закінчилась війна”.

Надія розповідає, що люди люблять бути благодійниками, адже це надихає.

“Добрих сердець вистачає, люди роками вже допомагають втілювати мрії дітей, діляться теплом і самі наповнюються”.

Миколай приходить до кожного

19 грудня відбувається диво: до офісу Карітасу приходить Миколай з подарунками, відбувається святковий вечір з піснями та веселощами. Миколай з помічниками навідує інтернати та домівки діток, щоб особисто вручити пакунки та приділити увагу кожному.

Долучитися до акції ще можна, взявши в офісі Карітасу листа з бажаннями та придбавши подарунки. 

А більше про акцію та засновників читай у нашому попередньому матеріалі. 

Журналістка: Софія Дмитрів

Фотограф: Дмитро Дем’янів

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери