ГЛУЗД

До 250 тисяч гривень українці зможуть отримати, щоб розвинути свій бізнес, для аграрної галузі затверджено ще дві програми.

Для мікробізнесу

21 червня, під час засідання уряду, прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що українці які мають бізнес-план і наміри розпочати власну справу, можуть розраховувати на підтримку держави. 

“Ми плануємо видати 20 тисяч таких грантів за рік. Відповідно, на рік бюджет програми — 5 млрд грн. Ми говоримо про можливість запустити будь-який мікробізнес, як то пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, монтажні роботи тощо”, — зазначив Денис Шмигаль.

Учасником програми може стати той, хто не веде іншого бізнесу і не працює на інших підприємствах. Для отримання гранту потрібно подати заявку через портал “Дія” чи відділення “Ощадбанку”, додавши бізнес-план. Якщо проєкт відповідатиме критеріям програми, то протягом 10 робочих днів експерти “Ощадбанку” та Державного центру зайнятості оцінять його, у разі затвердження грантові кошти перекажуть на рахунок отримувача.  Після цього можна буде розраховуватися за обладнання, сировину, матеріали, інструменти, частково за оренду.

За іншою програмою, “Доступні кредити 5-7-9 %”, держава компенсує частину кредиту підприємцю. Так, можна буде отримати вигідний кредит до 2,5 млн грн. на будівництво чи реконструкцію приміщень, на придбання додаткового обладнання, фінансування оборотного капіталу.

Для теплиць і садів

Уряд затвердив ще дві програми для аграріїв у межах грантової підтримки нових бізнесів “єРобота”. Відтепер видаватимуть гранти від 5 до 7 млн грн. на створення теплиць і садів. 

Очікують орієнтовно 3 тисячі грантів на рік, загальний бюджет програми становитиме 7 млрд грн.

“Учасниками програми можуть бути і приватні підприємці, і аграрні компанії, фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на термін не менше ніж 25 років”, — заявив Денис Шмигаль.

Грантові кошти можна буде витратити на:

  • будівництво комплексу;
  • закупівлю технічного обладнання для його роботи;
  • закупівлю посівного матеріалу та добрив. 

За цією програмою сума гранту значно вища, тому діятиме принцип співфінансування. Для першої тисячі учасників 70 % вартості проєкту фінансує держава, а 30 % — сам підприємець.

“Ми вивчили потреби та можливості наших аграріїв — програма буде дійсно успішною. Створення нових тепличних комплексів для вирощування овочів і фруктів сприятиме збільшенню нашого експорту та насиченню українського ринку якісними продуктами”, — наголосив прем’єр-міністр.

Загалом держава виділить 4 млрд грн  на програму підтримки садівництва, ягідництва та виноградарства. Аграріям надаватимуть від 300 до 400 тисяч грн на 1 гектар садів — це близько 70 % середньої вартості. 

“Зараз ми говоримо про гранти для висадки 10 тисяч гектарів нових садів. Так само як і з теплицями. Отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю в користуванні щонайменше на 25 років. Кошти надаватимуться не готівкою, а на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо”, — зауважив очільник уряду.

На три програми виділять 16 млрд грн, частину з них надають іноземні партнери. Найближчим часом уряд затвердить також програми грантової підтримки в галузі переробки й IT. 

Журналістка: Уляна Сторощук

Дизайн: Ірина Блаженко

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі 

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери