ГЛУЗД

“Вулик Змістів” шукає помешкання для переселенців, надає їм гуманітарну, юридичну та психологічну допомогу. Раніше ми вже розповідали про цей проєкт. Тепер “Вулик Змістів” займається пошуком роботи для тих, хто вимушено покинув свої домівки. Про його діяльність ГЛУЗDу розповіла Соломія Зінець, координаторка проєкту. 

«Ми вже поселили 300 сімей, це близько 900 людей. Вони живуть у Коломиї, у селах нашої громади та району. Хтось винаймає житло за плату, а комусь надали його безкоштовно, ще 90 людей проживає в міських шелтерах. Також відкрили банк житла у Хмільнику Вінницької області та Кам’янці-Бузькій Львівської області.  Крім того, що допомагаємо переселенцям із житлом, шукаємо для них ще меблі, техніку, соціалізовуємо їх та працюємо з дітьми.  Паралельно діє новий проєкт — шелтер для переселенців. Це капітальний ремонт комунального приміщення, у якому колись розміщувався садок. У цьому нам допомагатиме БУР, Українська освітня платформа та молодіжна організація “СТАН”», — каже Соломія.

БУР — це волонтерський рух української молоді, який діє від 2014 року і допомагає створювати молодіжні простори та відновлювати будинки для тих, хто потребує. Якщо хочеш дізнатися більше про БУР — читай тут

«Три місяці тому я познайомилася з програмним директором громадської спілки “Мережа правового розвитку” Віталієм Охріменком, який сам переселенець і проживає із сім’єю в Коломиї.  Їхня мережа складається з багатьох громадських організацій і має великий досвід роботи. Віталій — співідейник “Вулика Змістів”, саме він запропонував створити шелтер для переселенців. Ми почали переговори з міською радою, Віталій допоміг організувати зустріч з БУРом, після якої вели переговори і затвердили, що БУР-табір зможе приїхати в Коломию і закрити більшу частину бюджету — це понад два мільйони гривень», — розповідає координаторка “Вулика Змістів”.

“Як можуть реалізовуватися в нашому місті”

“Тепер великого напливу переселенців немає, але все одно частина людей живе в некомфортних умовах, а наша мета — поселити їх у гідні умови, щоб вони могли думати, як можуть реалізовуватися в нашому місті”. 

Проте це не класичний шелтер, де люди просто проживатимуть, там буде тренінговий центр, і вони зможуть соціалізуватися, займатися профорієнтацією, знайомитися з місцевими активістами, також там займатимуться з їхніми дітьми. 

“Шелтер — це тимчасове місце перебування, у якому люди зможуть адаптуватися і знайти своє місце в Коломиї. У місто приїжджає велика кількість переселенців з дуже крутим досвідом роботи, яких раніше не було в Коломиї, а це вже велика можливість економічного росту міста”, — каже Соломія.

“Волонтери з усієї України”

У шелтері зможе комфортно проживати 50 людей, якщо доставити двоповерхові ліжка — 90. Люди зможуть там перебувати від 4 до 8 місяців, паралельно “Вулик Змістів” буде шукати для них постійне місце проживання та роботу. Планують, що люди, які вийшли із цього шелтера-вулика, стануть менторами для тих, хто буде в ньому, допомагатимуть їм соціалізуватися та ділитимуться своїм досвідом. 

“3 липня до нас заїжджає БУР-табір з 25 волонтерами з усієї України і розпочинає ремонтні роботи. Це буде перший 10-денний заїзд, сподіваємося, що одразу розпочнеться наступний. До кінця серпня ремонт мають завершити, буде закуплено всі меблі та техніку. У шелтері має бути 18 кімнат, 2 повноцінні кухні, роздільні жіночі та чоловічі ванни, пральні, одна дитяча кімната та тренінгова”, — каже Соломія.

Волонтери БУРу проживатимуть у школі, де раніше жили переселенці. “Вулик Змістів” підготував насичену культурну програму — це тренінги, соціальна інклюзія, екскурсії містом та виїзні, зустрічі із цікавими людьми, кіноперегляди, музичні вечори. Деякі заходи будуть відкриті для коломиян, наприклад, 3 липня, о 16:00, відбудеться презентація “Що таке БУР” у малому залі Народного дому. 

Якщо тобі 18 років і ти хочеш долучитися до облаштування помешкання для внутрішньо переміщених осіб, можеш зареєструватися на табір тут

Журналістка: Юлія Варчук

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:
телеграмі 
вайбері
вацапі
фейсбуці
інстаграмі
твіттері

Наші партнери