ГЛУЗД

15 червня Укрзалізниця відкрила в Ірпені “Залізне містечко” для мешканців міста, які втратили свої домівки внаслідок російсько-української війни. Туди вже заселили 19 сімей. Вони зможуть проживати там, доки не матимуть змоги переїхати. 

“Залізне містечко” — це п’ять нових вагонів-купе з кондиціонерами та санвузлами, окремим вагоном-рестораном та вагоном з душовими кімнатами. Також облаштовано дитячий і спортивний майданчики, барбекю-зону з альтанками, встановлено Starlink для високошвидкісного інтернет-з’єднання та є безкоштовне триразове харчування. Вхід до містечка охороняють. На території цілодобово перебувають працівники вагонної дільниці: провідники, начальник поїзда та інші фахівці, які забезпечують його життєдіяльність. 

“До нас звернувся мер Ірпеня з проханням допомогти облаштувати тимчасове житло для мешканців міста. Завдяки колаборації державних компаній, місцевої влади та бізнесу ми зробили зручний тимчасовий житловий комплекс. Я з командою декілька днів тут ночував і можу з власного досвіду сказати, що є всі умови для комфортного тимчасового проживання”, — зазначив голова правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Камишін.

«Ми намагалися зробити все, щоб люди почувалися комфортно та затишно. І нам вдалося — сусіди вже знайомляться, організовують побут та перевозять речі. А ми готуємо цікаві заходи для мешканців “Залізного містечка” і на власному прикладі доводимо — своїх у біді не лишаємо», —пише Укрзалізниця.

Крім того, мешканцям “Залізного містечка” надали велосипеди та бібліотеку українських видавництв.

“На проживання тут уже зареєструвалося 49 осіб. А загалом у містечку може комфортно проживати 150 людей”, — пише мер Ірпеня Олександр Маркушин. 

Вагони для проживання мають назви на честь друзів Укрзалізниці: футболіста, тренера та амбасадора United 24 Андрія Шевченка, переможців “Євробачення-2022” — гурту Kalush Orchestra, зірки світового рівня Анджеліни Джолі, українського співака Святослава Вакарчука, фронтмена ірландського гурту U2 Боно.

Проєкт реалізовано в партнерстві з World Central Kitchen. 

Журналістка: Юлія Варчук

Фото: Укрзалізниця

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:
телеграмі 
вайбері
вацапі
фейсбуці
інстаграмі
твіттері

Наші партнери