ГЛУЗД

Всі діти світу плачуть однією мовою Л. Леонов

“Коли ж мені жити так, як мені хочеться?!” – з відчаєм кричить ще ненароджена душа Марти. На сцені 12 дітей, які є учасниками ArtSchool і лише двоє дорослих – актори із Franco-театру.  Затамувавши подих, глядачі спостерігають за прем’єрою вистави “Квиток в життя”. Це перше творіння Ірини Ярмоленко – засновниці та керівниці Franco-театру і ArtSchool. Надихнули жінку книга Катерини Орлової “Все краще дітям” та кінофільм Л’юі Моралеса “Ангел Охоронець”. У залі – аншлаг.

Неймовірно, як точно і влучно діти озвучують проблеми, на які дорослі, на жаль, закривають очі… Чому душі інколи так і не приходять на землю? Чому йдуть так рано? Чому розчаровуються і не хочуть повертатись на землю? Кажуть, що це не батьки з’являються у дитини, а дитина приходить до батьків, щоб навчити найважливішого – любові, щирості, справедливості, чесності, доброти. Проте, не завжди батьки хочуть вчитись… Так, наприклад, не народжується Ясміна, мати якої веде згубний спосіб життя. Дитина приходить у світ мертвою. А ось Марта покінчила життя самогубством, оскільки батькам донька не потрібна. Вона розчарована у дорослих і не хоче повертатись на землю. Тадей боїться, що так і не народиться, бо люди не хочуть мати дітей. За сценарієм, коли душа повертається в так звану Академію, їй проводять “чистку” перед народженням, щоб вона забула попереднє життя і змогла почати усе з чистого аркуша. Тому діти приходять у життя невинними.

“Квиток у життя” – це “правдива історія про мрію”. За словами Ірини Ярмоленко, захист дітей – це важлива соціальна тема, адже неблагополучні сім’ї зовсім не розуміють, наскільки важливою є дитина. Наводить сумні факти статистика: смертність дітей більша за народжуваність. Пані Ірина розповідає, що спочатку планувала писати про дітей-сиріт, але коли почала працювати над п’єсою і зіштовхнулась з історіями неблагополучних сімей, то зрозуміла, що масштаб проблеми набагато більший і потребує висвітлення. Авторка вистави впевнена, потрібно цінувати кожну хвилину свого життя, оскільки ти не знаєш, що тебе чекає і як складеться твоя доля, а якщо навіть у сім’ях є труднощі, то необхідно допомагати долати їх усім гуртом.

“Такі теми потрібно піднімати, і де, як не в театрі варто це робити”, – ділиться Ірина Ярмоленко.

Хоча учням ArtSchool і важко далась ця вистава, проте зіграли вони її на високому рівні. Режисер-постановник Іван Данілін зумів дуже влучно передати настрій та посил п’єси Ірини Ярмоленко. Аплодували глядачі гучно і довго не хотіли відпускати акторів та постановчу групу зі сцени. До слова, зібрані кошти підуть на лікування акторки Franco-театру та викладачки ArtSchool Катерини Антонюк, яка постраждала з іншими учасниками групи у ДТП в грудні 2017 року. Діти, котрі виступали, наприкінці вистави кинулися з обіймами до своєї викладачки-акторки Катерини Антонюк, котра через отримані у аварії травми змушена бути у ролі глядача.

 

Наші партнери